Dalies:

Neskatoties uz "Wal-Mart" solījumiem Latvijas politiķiem, produkti ar PSRS simboliku tajā joprojām ir pārdošanā

Neskatoties uz "Wal-Mart" solījumiem Latvijas politiķiem, produkti ar PSRS simboliku tajā joprojām ir pārdošanā
  • 19. Sep. 2018

Lai gan ASV lielākais mazumtirgotājs "Wal-Mart Stores Inc." Eiropas Parlamenta (EP) deputātei Inesei Vaiderei (V) norādījis, ka pārtraucis to t-kreklu ar PSRS simboliku tirdzniecību, atsevišķi citi produkti ar šo simboliku joprojām ir pārdošanā, novēroja aģentūra LETA.

Septembra sākumā Vaidere un citi Baltijas valstu EP deputāti un valdību pārstāvji nosūtīja mazumtirgotājam vēstuli, aicinot produktus ar Padomju Savienības simboliku izņemt no tirdzniecības. Vēstulē "Wall-Mart" tika aicināts demonstrēt korporatīvo atbildību, cienīt to cilvēku atmiņu, kas cietuši no padomju totalitārā režīma un nekavējoties pārtraukt attiecīgo preču tirdzniecību.

"Patiess prieks, ka viena no lielākā ASV mazumtirdzniecības veikalu tīkla "Wal-mart" vadībām, bija tik ētiska un toleranta un atsauca no sava preču piedāvājuma klāsta attiecīgos produktus ar Padomju Savienības simboliem," raksta politiķe, paužot prieku par to, ka attiecīgie t-krekli, uz ko norādījuši politiķi, ir izņemti no tirdzniecības.

Lasītākās ziņas valstī

Tomēr, kā novēroja aģentūra LETA, interneta saitē "www.walmart.com" joprojām atrodami produkti ar PSRS simboliku. Vairākus t-kreklus rotā uzraksti "Back in the USSR", it kā atsaucoties uz grupas "The Beatles" dziesmu ar tādu pašu nosaukumu. Tāpat atrodami arī viedtālruņu vāciņi un datorpeles paliktnis ar Padomju Savienības simboliku - sirpi, āmuru un piecstaru zvaigzni.

Tiesa, t-krekli, kurus rotātu uzraksts "CCCP", veikalā atrodami vairs nav.

Kā ziņots, pasaules lielākā mazumtirgotāja "Wal-Mart Stores Inc." interneta tirdzniecības piedāvājumā atrodamie krekliņi ar padomju simboliku bija izraisījuši asu reakciju Austrumeiropā.

Vēstulē mazumtirgotājam politiķi norādīja, ka padomju simbolika Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ir aizliegta un šādu apģērbu tirdzniecība varētu aizskart ne tikai tos, kas jebkādā veidā cietuši no padomju totalitārā režīma, bet arī diasporu ASV, kas no šī režīma bēgusi.

EP deputātes Sandra Kalnietes (V) ieraksts sociālajā tīklā liecināja, ka "walmart.com" interneta veikalā par 19,99 ASV dolāriem (17 eiro) tiek pārdots sarkans vīriešu t-krekls, uz kura attēlota piecstaru zvaigzne, kā arī sirpis un āmurs un uzraksts "CCCP". Tirdzniecībā bijuši arī citi produkti ar šādu simboliku.

Arī Lietuvas vēstnieks ASV Rolands Kriščūns vērsās pie "Wal-Mart" vadības, aicinot atsaukt no tirdzniecības krekliņus ar padomju simboliku.

Savukārt 11.septembrī Centrāleiropas un Austrumeiropas padome Kanādā, kas pārstāv gandrīz četru miljonu Centrāleiropas un Austrumeiropas izcelsmes kanādiešu intereses, pieprasīja, lai tirdzniecības giganti "Walmart", "Amazon" un "eBay" savos interneta veikalos nekavējoties un pilnībā pārtrauc tirgot visas preces, kurās kaut kādā veidā slavināta Padomju Savienība, Staļins, staļiniskās represijas un padomju institūcijas, kas īstenoja genocīdu padomju režīma okupētajās valstīs.

"Wal-Mart Stores Inc." šā biznesa gada otrajā ceturksnī, kas noslēdzās jūlijā, strādāja ar 861 miljona dolāru (tīrajiem zaudējumiem, kas skaidrojami ar vienreizējiem izdevumiem "Walmart Brazil" akciju daļas pārdošanas dēļ, teikts publiskotajā kompānijas paziņojumā.

Tikmēr "Wal-Mart" tirdzniecības apjoms šajā periodā pieaudzis par 3,8% - līdz 128 miljardiem dolāru.

Savukārt uzņēmuma pārdošanas apjoms veikalos, kas atvērti vismaz gadu, pagājušajā ceturksnī palielinājies par 4,5%, pārsniedzot prognozēto 2,4% kāpumu.

"Wal-Mart" maijā iegādājās vairākumu akciju Indijas lielākajā e-tirdzniecības uzņēmumā "Flipkart", īstenojot kompānijas līdz šim lielāko darījumu. Darījuma summa veidoja 16 miljardus dolāru.

Avots: LETA

Foto: Walmart/Twitter

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti