Dalies:

Neskaidrs "Valmieras stikla šķiedras" liktenis

Neskaidrs "Valmieras stikla šķiedras" liktenis
Evija Trifanova, LETA
  • 17. Jun. 2019

FInansiālās grūtībās nonākušais uzņēmums "Valmieras stikla šķiedra" pieteicis tiesiskās aizsardzības procesu, lai varētu nodrošināt uzņēmuma pastāvēšanu. Valdes priekšsēdētājs gan norāda, ka tas pagaidām neskars darbiniekus Latvijas un Apvienotās Karalistes ražotnēs.

Lai izveidotu ASV ražotni un nodrošinātu uzņēmu darbību, uzņēmums noslēdza kredītlīnijas līgumu ar ASV bāzētu banku. Tomēr uzņēmums vairs nespēj izpildīt kredītlīnijas līguma saistības, tāpēc banka pieprasīja uzņēmumam veikt tūlītēju un pilnīgu aizdevuma atmaksu, kas ir aizdevuma pamatsumma un uzkrātie procenti par kopējo summu 3,013 miljonu ASV dolāru apmērā. Uzņēmums to nespēj šobrīd atmaksāt, tāpēc ierosinājis tiesiskās aizsardzības procesu. “Ir pienācis laiks pārorientēt mūsu resursus un tāpēc esam spēruši juridiski korektu soli, lai vienotos ar mūsu kreditoriem,” atzīmē valdes priekšsēdētājs S. Jugels.

Uzņēmumam papildus ir arī būtiskas parādsaistības pret vēl divām citām bankām. "Iepriekš norādīto apstākļu rezultātā sabiedrība ir nonākusi finansiālās grūtībās. Lai turpinātu ilgtspējīgu darbību un nodrošinātu iespēju panākt praksē īstenojamu vienošanos ar saviem kreditoriem, sabiedrībai šobrīd ir nepieciešams nodrošināt netraucētu un nepārtrauktu darbību tās galvenajām ražošanas līnijām un iegūt laiku, lai panāktu vienošanos ar saviem kreditoriem par kārtību visu kreditoru prasījumu apmierināšanai," atzīst kompānijā.

Lasītākās ziņas valstī

Paralēli notiek arī uzņēmuma sarunas ar vairākām ieinteresētajām pusēm par iespējamu daļēju vai pilna apjoma “Valmieras stikla šķiedras” kontrolē esošā ASV meitas uzņēmuma aktīvu iegādi.

Uzņēmumā atzīst, ka finansiālās prognozes nākamajam gadam netiks izpildītas. Tomēr “Valmieras stikla šķiedras” Latvijas un Apvienotās Karalistes ražotnes ir saglabājušas stabilu naudas plūsmu un rentabilitāti.

"Valmieras stikla šķiedras" koncerns pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 112,983 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,2% mazāk nekā 2017.gadā, kā arī cieta zaudējumus 14,991 miljona eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

"Valmieras stikla šķiedras" koncernu veido "Valmieras stikla šķiedra" un trīs tās meitassabiedrības - "Valmiera Glass UK Ltd." Apvienotajā Karalistē, kā arī "Valmiera Glass USA Corp." un "Valmiera Glass USA Trading Corp" ASV.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti