Dalies:

NEPLP lūdz piešķirt miljonu eiro komercmedijiem

NEPLP lūdz piešķirt miljonu eiro komercmedijiem
CC0 licence
  • 27. Mar. 2020

Ārkārtējā situācija, kas izsludināta Covid-19 izplatības ierobežošanai, iedragāja ekonomiku, un tā rezultātā mediju nozare ir kraha priekšā. Tāpēc Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) lūgs piešķirt miljonu eiro komercmediju atbalstam, Latvijas Radio sacīja NEPLP vadītājs Ivars Āboliņš. 

Reklāmdevēji masveidā lauž reklāmas līgumus. Daži mediji zaudējuši aptuveni 50% ieņēmumu mēnesī, dažiem kritums ir pat 70% – 80% mēnesī.

Lasītākās ziņas valstī

“Ja šī situācija turpināsies ilgi, mēnešu laikā piedzīvosim arī lielo mediju aizvēršanos, situācija ļoti nopietna,” sacīja Āboliņš.  

Viņš uzsvēra, ka elektroniskie mediji, radio un televīzijas, ir viens no valsts drošības stūrakmeņiem, no tiem sabiedrība saņem informāciju, kas notiek, kādi piesardzības pasākumi jāievēro krīze slaikā, kā jārīkojas, tāpēc mediju nozarei jāsaņem īpašs atbalsts no valsts. Radiostacijas un televīzijas kanāli naudu varētu saņemt, piedaloties NEPLP izsludinātajos konkursos. 

Šis miljons eiro domāts tieši komercmedijiem, bet Āboliņš atzina, ka atbalsts nepieciešamas arī sabiedriskajiem medijiem, un pie tā tiek strādāts, tiek gatavots informatīvais ziņojums, kurā būs nodefinēts, kāds atbalsts nepieciešams. Viņš atklāja, ka kopumā sabiedrisko mediju zaudējumi šogad varētu sasniegt 1,4 miljonus eiro.

Avots: lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti