Dalies:

Nepārtraukta kopā būšana - izaicinājums attiecībām

Nepārtraukta kopā būšana - izaicinājums attiecībām
CC0 licence
  • 30. Mar. 2020

Attiecību krīzes šajā laikā ir iespējamas dziļākas un smagākas, jo ir izmainījusies situācija. Latvijas Radio raidījumā “Ģimenes studija” speciālisti aicina iespēju robežās mazināt konfliktu un nesaskaņu rašanos ar pieejamiem “instrumentiem”  - sākot no izraudāšanās, fiziskām aktivitātēm, līdz kopēju mērķu izvirzīšanai. Ja nav prasmju un iespēju uzlabot savstarpējās attiecības, tad katrs no partneriem var stiprināt sevi un aiztaupīt otram sliktas semocijas.

Psiholoģe Kristīne Balode uzsver, ka tik lielu krīzi attiecībās lielākā daļa no mums piedzīvos pirmo reizi. Šobrīd vienā mājoklī satiekas visi abu partneru personīgie un ārpasaules izaicinājumi. Ja attiecības bijušas sakarīgas un normālas, tad krīzes vietā ir iespēja izdarīt kopdzīvi uzlabojošas korekcijas. Ja iepriekš cilvēki viens otram attiecības izlikušies, tad, daudz esot kopā, gaidāms saasinājums. Krīze ir patiesības mirklis, norāda eksperti.

Lasītākās ziņas

"Šī situācija ir mūsu instrumentāriju pārbaude," pauž Rīgas Stradiņu universitātes asociētais profesors Vents Sīlis.

Ir cilvēki, kuriem šis laiks ir sarežģīts un aizņemts, pienākumu apjoms daudzkārt pieaudzis.  Daudzi iepriekš sapņojuši par laiku kopā.  Tagad ir pietiekami daudz laika kopā, bet izrādās - vairs nevar tikt galā ar situāciju, uzskata uzņēmēja Anna Andersone.

Ieteikumi krīzes mazināšanai attiecībās:

  • Izraudāties – tas ir dabisks veids, kā organisms atbrīvojas no stresa. Raudiet un ļaujiet raudāt partnerim!
  • Atvieglot otra darbu, ja partneris ir noguris.
  • Fiziskas aktivitātes.
  • Kamēr iespēja, braukt svaigā gaisā.
  • Padomāt par cilvēkiem, kuri ir tuvumā, kuri netiek ārā, ir nepieciešama palīdzība vai uzmundrinājuma zvans.
  • Neiegrožot sevi un atļaut sev mazus prieciņus.
  • Krīzes apstākļos ir saasinātas negatīvas domas un spēcīgas jūtas, tāpēc grūti izkristalizēt, kur cilvēks dara pāri otram. Uz baltas lapas pāris uzraksta – uz ko kopā ies kā uz partnerības virsmērķi. Ar domu – ko katrs no pāra varētu nedarīt.

Avots: LSM.LV 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti