Dalies:

Nepaej garām! Palīdzi bērniem piedzīvot sapņu vasaru!

Nepaej garām! Palīdzi bērniem piedzīvot sapņu vasaru!
  • 18. Apr. 2019

Sākusies ikgadējā Latvijas Bērnu fonda un Latvijas Televīzijas tradīcija – labdarības akcija „Nepaej garām!”. Tās mērķis ir vākt ziedojumus vasaras nometnēm bērniem ar īpašām vajadzībām no visas Latvijas. Nometnēs bērni apgūst jaunas prasmes, draudzējas un pavada laiku gaisotnē, kas ļauj aizmirst ikdienas rūpes. Bet vecākiem tas, iespējams, ir vienīgais atpūtas brīdis gadā, kad 10 dienas viņi var veltīt sev.

Latvijas Bērnu fonds organizē vasaras nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām jau kopš 1992. gada. Pirmajai nometnei naudu ziedoja Amerikas Latviešu apvienība. Vecāki tolaik baidījās savus bērnus sūtīt uz nometni, tāpēc to pat bija grūti nokomplektēt. Nu jau pieprasījums pēc nometnēm ir lielāks nekā piedāvājums.

Šogad tiks vākti līdzekļi 24 nometnēm, katrā no tām piedalīsies līdz 25 bērniem. Tas nozīmē, ka varam sagādāt raibāku vasaru aptuveni 600 bērniem. Vienas nometnes izmaksas ir aptuveni 9,5 tūkstoši eiro. Šajās nometnēs kopā ar bērniem ir ne tikai pedagogi un pieskatītāji, bet arī asistenti.

Lasītākās ziņas valstī

 

Nometnēs bērni uzlabo veselību, pilnveido savas radošās prasmes un talantus un galu galā – atpūšas no ikdienas rutīnas. Tikmēr atpūšas arī vecāki, kuri visu cauru gadu ir diendienā blakus saviem bērniem.

Latvijas Bērnu fonda vadītājs Andris Bērziņš atzīst, ka fonds jau gada sākumā saņem zvanus un vēstules no bērnu vecākiem, jo nometnes ir viens no ģimeņu gaidītākajiem vasaras notikumiem. Nometnēm nav dalības maksas. “Latvijas Bērnu fonda trīsdesmit gadu darba pieredze liecina, ka ģimenes, kurās aug bērns ar īpašām vajadzībām, bieži vien ir nepilnas, maznodrošinātas vai trūcīgas, tādēļ līdzcilvēku atbalsts, lai īpašajiem bērniem nodrošinātu kvalitatīvu laika pavadīšanu, veselības stiprināšanu, personības izaugsmi un iespēju būt kopā ar vienaudžiem, tām ir īpaši vajadzīgs,” norāda Bērziņš. 

Lai dāvātu bērniem sapņu vasaru, jau šobrīd darbojas akcijas ziedojumu tālrunis – 90006484, uz kuru piezvanot, iespējams ziedot 1,42* EUR. Tāpat ziedot iespējams internetā, Latvijas Bērnu fonda mājaslapā – ziedojumi.lbf.lv, atstājot anonīmu ziedojumu kādā no visā Latvijā izvietotajām ziedojumu kastītēm ar Latvijas Bērnu fonda logo vai veicot pārskaitījumu nodibinājumam “Latvijas Bērnu fonds” (reģ. nr. 40008018725, a/s “SEB BANKA”, konta nr. LV42UNLA0002000707402), kā maksājuma mērķi norādot “Vasaras nometnes”.

Akcija noslēgsies ar sirsnīgu koncertu Klusajā sestdienā – 20. aprīlī plkst. 18:35 LTV 1 tiešraidē un REPLAY.lv.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti