Dalies:

Nemiro neatkāpjas: LIAA darbinieki iesaistīti ES fondu lietā, bet tas nenozīmē noziedzīgu nodarījumu

Nemiro neatkāpjas: LIAA darbinieki iesaistīti ES fondu lietā, bet tas nenozīmē noziedzīgu nodarījumu
  • 21. Mar. 2019

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols kategoriski noraida ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (“KPV LV”) teikto par aģentūras darbinieku iesaisti Eiropas Savienības (ES) fondu izkrāpšanas lietā. Nemiro no Latvijas Televīzijas raidījumā “Viens pret vienu” paustā tomēr neatkāpjas, skaidrojot, ka iesaistīšanās varēja būt, piemēram, arī kā lieciniekiem.

Kriminālprocesā par vairāk nekā 4 miljonu eiro izkrāpšanu no Eiropas Savienības Reģionālās attīstības fonda iesaistīts kāds no Daugavpils uzņēmuma “Ditton grupas” uzņēmumiem. 

Trešdien, 20. martā, izdevās sazināties ar “Ditton” pievadķēžu rūpnīcu, kurā apstiprināja – uzņēmumā veikta kratīšana.

Lasītākās ziņas valstī

AS “Ditton pievadķēžu rūpnīca” padomes priekšsēdētājs Boriss Matvejevs LTV sacīja, ka “projekts nav mūsu. Tas ir mūsu nomnieka projekts, bet vairāk es diemžēl nevaru komentēt”.

“Izņēma tikai tos dokumentus, kas saistīti ar konkrēto Eiropas Savienības projektu. Kā strādājām, tā arī turpinām strādāt, un arī nomnieki turpina strādāt,” sacīja Matvejevs, bet jautājumu par to, vai viņam šajā lietā ir liecinieka vai kāds cits statuss, viņš atstāja bez komentāriem.  

Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošas informācijas no daudzajiem “Ditton grupas” uzņēmumiem kriminālprocesā iesaistīti “Ditton Chain” un “Ditton holding”, kuriem tagad nosaukumi mainīti, un vēl viens ar “Ditton Chain” un vairākiem citiem ķēdes uzņēmumiem vienā adresē reģistrēts uzņēmums “Latgales invest holding”, kas gan jau likvidēts.

Otrdien, 19. martā, Latvijas Televīzijas raidījumā ''Viens pret vienu'' ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, komentējot šo procesu, sacīja, ka “ir zināms tas, ka tur ir iesaistīti LIAA darbinieki un izmeklēšana turpināsies”.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras vadītājs Ozols pilnībā noliedz, ka viņu darbinieki būtu kādā negatīvā ziņā iesaistīti šajā lietā un uzsver – aģentūrai procesā ir tikai viens – cietušā statuss.

“Neviens no LIAA darbiniekiem nav neko noziedzies šajā projektā. Ne iesaistīts, ne pratināts, ne apcietināts. Nav un arī nebūs pārsteigumu, nebūs,” uzsvēra Ozols.

Viņš piebilda, ka jau saņēmis vairākus satrauktus zvanus no pārstāvniecību vadītājiem ārzemēs, kas strādā ar investoriem, un aicināja ministru neizplatīt nepārbaudītu informāciju.

“Ja vīrs sit sievu, tad sieva ir kautiņā iesaistīta, nenoliedzami, es vēlētos precīzu formulējumu, kādā ziņā iesaistīti. Mēs esam vērsuši tiesībsargu uzmanību uz, mūsuprāt, nelikumībām, kuras mēs paši nevaram pārbaudīt, un nodarbojamies jau no 2015. gada tieši ar “Ditton grupas” uzņēmumiem, sacīja Ozols.

Nemiro gan no raidījumā teiktā neatkāpjas.

“Es palieku pie tā, ko es vakar teicu. Tā iesaistīšanās ne vienmēr nozīmē, ka šie darbinieki ir iesaistīti noziedzīgos nodarījumos. Tomēr, sazinoties ar citām iesaistītajām pusēm, es esmu uzzinājis, ka LIAA darbinieki sniedz paskaidrojumu un, iespējams, viņiem tiek piemērots kāds statuss, iespējams, tas varētu būt liecinieka statuss. Tas notikums bija pavisam svaigs, tāpēc tā informācija bija varbūt nedaudz neprecīza,” sacīja Nemiro.

Gan nekomentējot konkrēto izmeklēšanu, LIAA vadītājs saistībā ar “Ditton” min rūpnīcas modernizāciju un iespējamu iekārtu sadārdzinājumu.

Autors: LTV "Panorāma"

Foto: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti