Dalies:

Nebijis pavērsiens Latvijas florbolā - jaunie līderi dodas meklēt laimi ārzemēs

Nebijis pavērsiens Latvijas florbolā - jaunie līderi dodas meklēt laimi ārzemēs
Latvijas Florbola savienība
  • 15. Aug. 2019

Arvien tuvāk nāk rudens, kas iezīmē jaunās sezonas sākumu daudzos sporta veidos, tostarp florbolā. Vasara Latvijas florbolā aizvadīta relatīvi mierīgi, taču, kā parasti, arī mierīgā vasarā ir kāds izņēmums, proti, trīs virslīgas klubi šķīrušies no saviem gados ļoti jaunajiem līderiem, kuri devušies izmēģināt laimi ārzemēs. Latvijas florbolistiem iepriekš pārmesta palikšana mājās, bet jaunā tendence varētu dot pozitīvu grūdienu attīstībai gan pašiem spēlētājiem, gan nacionālajai izlasei.

Vasara Latvijas florbolā pagājusi salīdzinoši klusi, tomēr tā paliks atmiņā ar vairākām zīmīgām spēlētāju pārejām – valstsvienības trīs jaunie spēlētāji Klāvs Jansons, Pēteris Trekše un Jānis Ragovskis devušies spēlēt uz Somiju. 

Jaunie Latvijas florbolisti noskata ārzemju klubusMāris Bergs

Lasītākās ziņas valstī

Lai arī Latvijas florbolistu došanās leģionāru gaitās pats par sevi nav nekas īpašs un ir nereti ir piedzīvots arī iepriekš, trīs tik meistarīgu un arī gados jaunu spēlētāju pārcelšanās prom uz ārzemēm vienā vasarā gan ir neierasta parādība.
 

Šoreiz tā gluži nav - Cēsu florbola audzēknis Trekše šajā kompānijā ir vecākais, viņam pavasarī apritēja 20 gadi, savukārt jaunākajam - Klāvam Jansonam - tikai septembrī paliks 19. Ragovskis spēlēs Somijas spēcīgākās līgas komandā "Edustus", bet abi pārējie dosies uz klubu "Koovee" Somijas otrajā spēcīgākajā līgā un spēlēs Latvijas izlases trenera Arto Rīhimeki vadībā. Latvijas valstsvienības kapteinis Artis Raitums, kurš pats vairākas sezonas pavadīja Somijā, domā, ka spēlēšana ārzemēs jaunos spēlētājus piespiedīs vēl vairāk strādāt savai attīstībai un individuālam progresam.

Latviešu spēlētāju īpašības novērtē arī lielas konkurences apstākļos, turklāt tas mudina neapstāties izaugsmē, paskaidroja Raitums. 

Trekše nacionālajā izlasē pasaules čempionātā debitēja 17 gadu vecumā 2016.gada beigās Rīgā, bet aizvadītajā ziemā viņš jau bija viens no valstsvienības līderiem. Arī Jansons pagājušā gada pasaules čempionātā nodemonstrēja savas prasmes uzbrukuma realizācijā, savukārt Ragovskis uz pasaules čempionātu neaizbrauca tikai traumas dēļ. Talsenieks iepriekš izlasē spēlēja pasaules čempionāta kvalifikācijā, 18 gadu vecumā spēlējot izlases pirmajā aizsargu pārī.

Latvijas Florbola savienības vadītājs Ilvis Pētersons ir priecīgs, ka florbolistu trio slīpēs meistarību ārzemēs, jo izlasei ilgtermiņā tas noteikti nāks par labu. Viņš sagaida, ka drīzumā uz ārzemēm varētu pārcelties vēl kādi florbolisti, kas varētu spēlēt, piemēram, Šveicē.

Jansons Ķekavā un Trekše Cēsīs bija savu klubu rezultatīvākie spēlētāji, savukārt Ragovskis Talsos bija trešais ražīgākais punktu guvējs. Pienācīgu aizvietotāju atrast  izdevies tikai Cēsu "Lekringam", kur produktīvo Trekši aizstās Andris Rajeckis, kurš atgriezies mājās no Šveices.

Latvijas florbolā netrūkst gadījumu, kad spēlētāji pēc vairākiem gadiem ārzemēs atgriežas mājās, kļūstot par savu klubu neapšaubāmiem līderiem un trenējot jauno paaudzi. Skaidrs, ka arī šie spēlētāji kādreiz atgriezīsies Latvijas čempionātā.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti