Dalies:

Neaizmirsti dokumentus sev un bērniem! Sāk kampaņu par ceļošanu ES

Neaizmirsti dokumentus sev un bērniem! Sāk kampaņu par ceļošanu ES
  • 05. Jun. 2019

Ko darīt vai ko nedarīt, lai ceļojums ar ģimeni Eiropas Savienībā (ES) izdotos droši? Par to no ceturtdienas, 6. jūnija, iedzīvotājus plānots plašāk informēt ar kampaņas un ceļojoša multimediāla stenda izstādi. Kampaņa ilgs līdz augusta beigām gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās.

Ārlietu ministrijas (ĀM) Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" stāstīja, ka kampaņa veltīta ceļošanai uz citām ES valstīm, ņemot vērā, ka šogad aprit 15 gadi, kopš Latvijas iestājās ES.

Pēc viņas teiktā, ir vairākas lietas, kas ir jāņem vērā pirms došanās ceļojumā. Vispirms ir jāatceras par dokumentiem – Latvijas pilsoņiem ceļošanai ES der gan pase, gan ID karte, taču dokumentiem ir jābūt derīgiem.

Lasītākās ziņas valstī

Pēc ĀM pārstāves sacītā, cilvēki bieži aizmirst par to, ka dokumenti ceļojuma laikā nepieciešami arī bērniem. Būtu jāpadomā arī par pilnvaru tam cilvēkam, pie kā bērns dodas bez vecākiem, piemēram, tantes Lielbritānijā. "Tādēļ, ja ar bērnu kas notiks, viņš gūs kādu traumu, būs jāved pie ārsta, tad ir vajadzīgs kāds cilvēks ārzemēs uz vietas, kas spēj pieņemt lēmumus."

Tāpat nevajadzētu aizmirst par apdrošināšanu. Papildus Eiropas veselības apdrošināšanas kartei jeb EVAK, kas sedz tikai neatliekamās medicīniskās palīdzības izmaksas, ĀM iesaka iegādāties ceļojuma apdrošināšanu.

Piemēram, ja ir kādas smagas traumas un ir nepieciešama repatriācija uz Latviju, tad cilvēkam ir jāmaksā no savas kabatas. Un tas ir ļoti, ļoti dārgi," sacīja ministrijas pārstāve.

Gadījumā, ja ceļojuma laikā rodas kādas problēmas, tad ir jāvēršas Konsulārajā departamentā, zvanot pa diennakts tālruni 26337711.

Autors: lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti