Dalies:

Ne pravietis, ne Pazudušais dēls. Žurnālists Pauls Raudseps Bostonā

Ne pravietis, ne Pazudušais dēls. Žurnālists Pauls Raudseps Bostonā
  • 27. May. 2019

Saulainā maija pēcpusdienā iepriecinoši liels klausītāju skaits bija ieradies uz Paula Raudsepa stāstījumu par Latvijas politiku un gaidāmajām prezidenta vēlēšanām. Priekšlasījuma rīkotāji bija ALTS, un to atklāja Mārcis Voldiņš. Pauls bija izvēlējies neierastu formātu – stāstījums bija divos posmos, un pēc pirmās daļas sekoja klātesošo jautājumi. Bostoniešiem par godu jāsaka, ka jautājumi bija iederīgi un rosinoši. Uz jautājumu par iebraucējiem Latvijā Pauls atbildēja, ka problēmu nav, jo tie meklē ienesīgākas zemes ar lielākiem pabalstiem. Bet problēmas ir ar dažām Latvijas bankām. Runātājs pozitīvi vērtēja mazo skolu apvienošanos ar lielākām, tāpat par mazajiem pagastiem, kas vairs nevar atļauties savas pašvaldības. Apcerot politiskās partijas, viņš atzina, ka pašlaik to vadībā nav tādu personību, kas varētu iedvesmot lielākas ļaužu masas. Arī lielākajai – partijai "Saskaņa" ir nobirums. Attiecībā uz Valsts prezidenta vēlēšanām, Pauls domā, ka Egilam Levitam ir pietiekams atbalsts Saeimā, lai viņu ievēlētu. Diemžēl ir spēki, kas darbojas, lai tas nenotiktu.

Runas beigās Pauls saņēma pelnītus applausus un no rīkotājiem Aijas Dreimanes skaistu ziedu pušķi. Bostoniešiem Pauls Raudseps nav ne pravietis, nedz arī Pazudušais dēls. Viņš ir pašu bāleliņš, ko vienmēr ir prieks redzēt un atkal satikt. Runas sākumā viņš norādīja, ka tagad Latvijā nodzīvojis tikpat ilgu laiku kā Amerikā.

Paula vecāki dzimuši Latvijā, bet dzīvo Bostonā, Latvijā Pauls ir jau kopš Tautas frontes laikiem, bijis laikraksta "Diena" dibinātāju un akcionāru vidū. Pēc īpašnieku maiņas, tagad žurnāla "IR" līdzstrādnieks. Tiem, kas pirms 75 gadiem bija spiesti atstāt Latviju, Pauls ir kā skaista sapņa piepildījums, kamēr pašiem tas palika vienīgi kā sapnis...

Lasītākās ziņas valstī

Autors: Ivars Galiņs
Foto: Zane Bitere/LETA

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Laiks"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti