Dalies:

Nāvējošais Ķīnas koronavīruss sasniedzis arī Vāciju un Kanādu

Nāvējošais Ķīnas koronavīruss sasniedzis arī Vāciju un Kanādu
CC0 licence
  • 28. Jan. 2020

Pirmie nāvējošā koronavīrusa saslimšanas gadījumi šorīt apstiprināti arī Vācijā un Kanādā, ziņo abu valstu veselības jomas amatpersonas.

Vācijā inficētais ir vīrietis Štārnbergas apgabalā, ziņo Bavārijas Veselības ministrijas preses sekretāre. Pacients atrodas novērošanā izolatorā un ir “medicīniski labā stāvoklī”. Sīkākas ziņas par iespējamiem inficēšanās apstākļiem Ministrija nesniedza.

Kanādā pirmais apstiprinātais koronavīrusa inficēšanās gadījums ir vīrietim Toronto, kurš 22.janvārī ieradies no Ķīnas pilsētas Uhaņas, kur izraisījies jaunā vīrusa uzliesmojums. Pacients tiek ārstēts slimnīcas izolatorā. Ar vīrusu, iespējams, inficējusies arī pacienta dzīvesbiedre, kas ceļojusi kopā ar viņu. Taču vēl nav gūts galīgais apstiprinājums no nacionālās laboratorijas Vinipegā, apliecināja amatpersonas. Kopumā Kanādā tiek novēroti 20 cilvēki.

Lasītākās ziņas

Latvijas Televīzija ziņo, ka, visticamāk, ar reisu uz Parīzi no Uhaņas atgriezīsies Latvijas valstspiederīgā. Latvijā sieviete no Francijas varēs atgriezties pēc divu nedēļu karantīnas, ja netiks novērotas nekādas koronavīrusa pazīmes, Latvijas Televīzijai apstiprinājusi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestavadītāja Liene Cipule.

Viens Latvijas valstspiederīgais ir izrādījis vēlmi atgriezties Latvijā no Uhaņas pilsētas Ķīnā, kura ir epicentrs jaunajam koronavīrusam, šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā atklāja Ārlietu ministrijas (ĀM) pārstāve Guna Japiņa.

Viņa atzīmēja, ka ĀM tagad organizē cilvēka atgriešanos Latvijā, sadarbojoties ar Francijas atbildīgajām iestādēm. 

Japiņa arī skaidroja, ka Ķīnā kopumā savu dzīvesvietu ir deklarējuši 67 Latvijas valstspiederīgie, savukārt braucienam uz Ķīnu ir reģistrējušies astoņi cilvēki.

Jau ziņots, ka pirmā valsts Eiropā, kuru skāra bīstamās slimības uzliesmojums, bija Francija. Tur pašreiz reģistrēti trīs inficēšanās gadījumi. Visi trīs Francijā reģistrētie nesen bija apmeklējuši Ķīnu un ir ievietoti izolācijā.

Ķīnā vīrusa izraisīto nāves gadījumu skaits sasniedzis 106, otrdien pavēstīja varasiestādes. Uhaņas pilsētā kopš ceturtdienas noteikta karantīna un nolemts steidzami uzcelt vēl divas slimnīcas, katru ar aptuveni 1000 gultasvietām. Ķīnas valdība ir noslēgusi no ārpasaules arī citas pilsētas Hubei provincē.

Vairākas valstis izteikušas saviem pilsoņiem atteikties no Ķīnas apmeklējuma. Tikmēr Ķīna aicina savus pilsoņus atturēties no ārvalstu braucieniem.

Starptautiskajā lidostā "Rīga" pagaidām nav ieviesti ceļošanas ierobežojumi vai papildu pārbaudes pasažieriem saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimības uzliesmojumu Ķīnā, taču operatīvie rīcības plāni šādiem gadījumiem ir izstrādāti, informē lidostas pārstāve Laura Karnīte.

Slimību kontroles un profilakses centrs izstrādājis pagaidu ieteikumus ārstniecības iestādēm, kā arī iestādes nekavējoties ziņot par katru smagas akūtas respiratoriskas saslimšanas gadījumu personai, kura 14 dienu laikā pirms saslimšanas apmeklēja Ķīnas pilsētu Uhaņu vai bija kontaktā ar slimnieku, kurš ir saslimis pēc ceļojuma uz Uhaņu.

Vispārīgie ieteikumi infekcijas izplatības novēršanai ir regulāra roku mazgāšana, mutes un deguna aizklāšana klepojot un šķaudot, gaļas un olu rūpīga gatavošana un izvairīšanās no cieša kontakta ar personām, kurām ir elpceļu slimības simptomi.

Ja Latvijā tiktu konstatēts Ķīnas jaunais koronavīruss, tad ar to saslimušie pieaugušie tiktu nogāgāti Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS), bet bērni tiktu vesti uz Bērnu Klīnisko universitātes slimnīcu, šodienas Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē paziņoja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.

Reģionu slimnīcām ir ieteikts iegādāties papildu aizsarglīdzekļus, kas tiks izdarīts šīs nedēļas laikā, informēja Cipule. Visas universitāšu slimnīcas ir pilnībā gatavas koronavīrusa infekcijas gadījumiem.

Kamēr vīruss vēl nav nonācis Latvijā - NMPD nodarbosies ar koordināciju un Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC) ir uzdots informēt gan iedzīvotājus, gan valsts un privātās iestādes. Komisijas sēdē SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs apstiprināja, ka medicīnas personāls un iestādes ir informētas par drošības pasākumiem vīrusa gadījumā.

Pasaules Veselības organizācija norādījusi, ka pagaidām nav zināms, vai jaunais vīruss ir lipīgs inkubācijas periodā pirms simptomu parādīšanās.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti