Dalies:

Nauris Puntulis apstiprināts Kultūras ministra amatā

Nauris Puntulis apstiprināts Kultūras ministra amatā
Edijs Pālens, LETA
  • 08. Jul. 2019

Par jauno Kultūras ministru kļuvis līdzšinējais Rīgas domes deputāts un operdziedātājs Nauris Puntulis. Viņu amatā šodien ārkārtas sēdē apstiprināja Saeima.

Kultūras ministra amats bija atbrīvojies pēc līdzšinējās ministres Daces Melbārdes ievēlēšanas par Eiropas Parlamenta deputāti. Lūgumu kultūras ministra amatā apstiprināt Puntuli Saeimā bija iesniedzis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Puntuli izvirzīja nacionālā apvienība "Visu Latvijai!-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK.

Kariņš, uzrunājot deputātus, uzsvēra, ka nākamajam kultūras ministram būs jāveic vairāki darbi. Viens no tiem ir risināt jautājumu par koncertzāles būvniecību, saprotot, kur un par kādiem līdzekļiem šo projektu īstenot.

Lasītākās ziņas valstī

Tāpat kultūras ministram jāpievērš nopietna uzmanība Latvijas informatīvās vides un sabiedrisko mediju stiprināšanai. "Šajā jomā nav vienkārši pieņemt lēmumus. Tas nav vienkāršs process, bet mūsu informatīvās vides stiprināšana ir svarīga demokrātiskās vides stiprināšanai," teica premjerministrs.

Par Puntuļa iecelšanu kultūras ministra amatā nobalsoja 63 deputāti, savukārt 20 deputāti balsoja pret.

Puntulis savulaik bijis rokgrupas "Pērkons" solists un 90.gados kļuva par Latvijas Nacionālās operas solistu. No 1995. līdz 2000.gadam viņa bija Latvijas Mūzikas akadēmijas (LMA) solo dziedāšanas katedras vadītājs.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti