Dalies:

Nākusi klajā grāmata par trimdas latviešu mūziķi Andri Vītoliņu

Nākusi klajā grāmata par trimdas latviešu mūziķi Andri Vītoliņu
  • 09. Mar. 2019

Klajā nākusi kultūrvēsturiska grāmata par talantīgo trimdas mūziķi no Zviedrijas Andri Vītoliņu, kuŗš daudziem palicis spilgtā atmiņā no viņa rīkotiem burvīgiem „Jaunatnes rītiem” Eiropas latviešu Dziesmu svētkos no 1964. līdz 1989. gadam, kā arī leģendārajās Pasaules latviešu Dziesmu dienās Gotlandē (1979) un Minsterē (1984; 1987). Grāmatā „Andris Vītoliņš rakstīja un citi rakstīja” lasāmi arī plaši apraksti par ELJA (Eiropas Latviešu jaunatnes apvienību) un KLJS (Komiteju Latviešu jaunatnes sadarbībai) Zviedrijā, kur Andris Vītoliņš bija ļoti aktīvs (KLJS svarīga loma toreiz bija arī Latvijas pašreizējā Ministru prezidenta tēvam Uldim Kariņam).

Grāmatu „Andris Vītoliņš rakstīja un citi rakstīja” visizdevīgāk var nopirkt Okupācijas mūzeja grāmatu galdā Rīgā, Raiņa bulvārī 7. Citur grāmatu par Andri Vītoliņu pagaidām var iegādāties vienīgi grāmatveikalu „Globuss” tīklā Rīgā un Latvijā.

Grāmatas „Andris Vītoliņš rakstīja un citi rakstīja” sastādītāja Baiba Alise Vītoliņa ir ilggadējā Okupācijas mūzeja biedrības aktīvā biedra un atbalstītāja Andreja Ozoliņa māsa. Grāmatas anotācijā viņa par Andri Vītoliņu raksta: „Reiz dzīvoja fantastisks cilvēks mazā latviešu kopienā trimdā. Satikāmies un kopsolī nogājām 52 garīgi bagātīgus un laimīgus gadus – atskaitot lielāko zaudējumu – meitas pāragro aiziešanu viņsaulē. 1990. gada vasarā sākām pakāpeniski atgriezties dzimtenē. Daudz noticis gandrīz vienlaikus: Andris darbojies sabiedrībā, jaunatnes organizācijās, draudzēs (piecās, bet ne gluži vienlaikus). Bez tam viņš rakstīja presē un arī lekcijas dažādiem kursiem. Un komponēja. Mācīja mazus ansamblīšus papildskolās, vasaras nometnēs, bērnu svētkos. Tad – Jaunatnes rīti trimdas Dziesmu svētkos! Tie paņem viņu visu un arī sievu un meitu! Un veicināja jaunas mūziķu paaudzes izaugsmi trimdā.”

Lasītākās ziņas valstī

Autors: Ģirts Zēgners
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"
Foto: delfi.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti