Dalies:

Nākamgad Līgo svētkos būs piecas brīvas dienas

Nākamgad Līgo svētkos būs piecas brīvas dienas
Foto: Latviesi.com
  • 09. Jul. 2019

Nākamgad Līgo svētkos svinētāji varēs kārtīgāk atpūsties, jo būs piecas brīvas dienas. Valdība lēmusi 22. jūnija darba dienu, kas iekrīt pirmdienā starp svētdienu 21. jūniju un svētku dienu 23.jūniju, pārcelt uz sestdienu, 13. jūniju, līdz ar to kopā sanāk piecas brīvas dienas pēc kārtas.

Izmaiņas attieksies uz valsts budžeta finansētām valsts pārvaldes iestādēm, kurās noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai.

Kā skaidroja Labklājības Ministrija, Darba likumā noteikts, ja darba nedēļas ietvaros viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros.

Lasītākās ziņas valstī

Saskaņā ar likumu, ja darbinieks savas reliģiskās pārliecības vai citu pamatotu iemeslu dēļ nevar ierasties darbā pārceltajā darba dienā, šī diena tiek uzskatīta par darbinieka ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma dienu vai, vienojoties ar darba devēju, tā tiek atstrādāta citā laikā. Darba dienas pārcelšanas gadījumā minētais darbs nav uzskatāms par virsstundu darbu.

LM skaidroja, ka darba dienu pārcelšana tiek īstenota jau daudzus gadus un kļuvusi par tradīciju, kuru sabiedrība kopumā atbalsta un vērtē pozitīvi.

"Pārceļot darba dienu, tiek nodrošināta nedēļas darba laika nepārtrauktība tajā nedēļā, no kuras tā tiek pārcelta, savukārt iedzīvotājiem ir nodrošināts lielāks atpūtas dienu skaits pēc kārtas, kuras tie varēs izmantot pēc sava ieskata. Turklāt kopējais darba dienu skaits kalendārajā gadā nemainīsies," rosinot darba dienas pārcelšanu, norādīja ministrijā.

Pagaidām plānots, ka 2020.gada 22.jūnijs būs vienīgā darba diena, kura tiks pārcelta nākamajā gadā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti