Dalies:

Nacionālās operas un baleta mākslinieciskais vadītājs būs Egils Siliņš

Nacionālās operas un baleta mākslinieciskais vadītājs būs Egils Siliņš
LETA/ Zane Bitere
  • 30. May. 2019

Konkursā uz “Latvijas Nacionālās opera un baleta” trim valdes locekļu amatiem 41 pretendenta konkurencē komisija par atbilstošākajiem atzinusi Egilu Siliņu, Sandi Voldiņu un Inesi Eglīti, informē Kultūras ministrijā.

Plašu starptautisko atzinību guvušo operdziedātāju, līdzšinējo mākslinieku aģentūras "Cademi Artists" Valladolidā (Spānija) direktora vietnieku E.Siliņu konkursa komisija atzinusi par piemērotāko uz valdes locekļa amatu mākslinieciskās kompetences jomā. Bijušais Kultūras ministrijas valsts sekretārs un Ministru prezidenta padomnieks juridiskajos jautājumos S.Voldiņš izvirzīts valdes locekļa amatam administratīvajā vadībā, savukārt līdzšinējā LNOB valdes locekle I.Eglīte tika atzīta par piemērotāko pretendenti valdes locekles amatam finanšu jomā.

Sarunā ar Latvijas televīzijas raidījumu “Rīta Panorāma” jaunievēlētais Latvijas Nacionālās operas un baleta direktors Egils Siliņš atzina, ka grandiozas strukturālas pārmaiņas operā neplāno, bet par lielāko izaicinājumu uzskata darbinieku atalgojumu.

Lasītākās ziņas valstī

Pienākumus jaunie valdes locekļi uzsāks pildīt, beidzoties līdzšinējās vadības pilnvarām, - 10. septembrī un 4. novembrī.

"Vēlos pateikties līdzšinējai operas un baleta valdei un valdes priekšsēdētājam Zigmaram Liepiņam personīgi par ieguldījumu mūsu Latvijas Nacionālās operas un baleta stabilitātes nodrošināšanā, kurā nenoliedzami būtisks ir arī ikviena darbinieka pienesums. Jaunās valdes konkursā Kultūras ministrijai bija plašs pretendentu loks, kas deva iespēju izvēlēties spēcīgākos kandidātus, nodrošinot labu vadību un jaunas attīstības perspektīvas nākamajam darba posmam, ” norāda kultūras ministre Dace Melbārde.

Operdziedātājs E.Siliņš ir viens no starptautiski pieprasītākajiem basbaritoniem vāgneristiem - starptautisku konkursu laureāts ar 30 gadu koncertdarbības pieredzi nozīmīgākajos pasaules opernamos un festivālos. Absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot operas solista kvalifikāciju. E.Siliņš ir "Cademi Artists" mākslinieku aģentūras Valladolidā (Spānijā) direktora vietnieks, viesmākslinieka statusā koncertējis Ņujorkas Metropoles operas, Čikāgas "Liric", Vīnes Valsts operas un Vīnes Tautas operas, Milānas "La Scala", Parīzes "Grand" operā, Londonas "Covent Garden", Berlīnes "Valst", Minhenes, Hamburgas Valsts operu teātros, kā arī Bairētas, Lucernas, Bregences, Tangelvudas, Glundeboumes, Tokijas Nomori u.c. festivālos. E.Siliņš ir Trīs Zvaigžņu ordeņa virsnieks; 1996., 2002. un 2014. gadā ieguvis Lielās Mūzikas balvas. Pārvalda latviešu, vācu, angļu, krievu, spāņu, kā arī itāļu valodas.

S.Voldiņš vairāk nekā 3 gadus bijis Kultūras ministrijas valsts sekretārs, iepriekš arī KM valsts sekretāra vietnieks administratīvajos un investīciju jautājumos, kā arī KM valsts kapitāla daļu turētāja pārstāvis VSIA "Nacionālais teātris,” VSIA "Mihaila Čehova Rīgas krievu teātris,” VSIA "Rīgas cirks,” VSIA "Latvijas Koncerti” un a/s "Latvijas Kinostudija,” darba pieredzi ieguvis arī kā Ministru prezidenta padomnieks juridiskajos jautājumos. S.Voldiņš pārvalda latviešu, angļu, vācu un krievu valodas.

I.Eglīte ir operas valdes locekle kopš 2013. gada. Absolvējusi Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultāti kā angļu valodas filologs un ieguvusi MBA grādu uzņēmumu un iestāžu vadībā RTU Rīgas Biznesa skolā. I.Eglīte darbojusies vairāku ražošanas un pakalpojumu nozares līderu uzņēmumu vadībā. Kopš 2001. gada I.Eglīte ir RTU Rīgas Biznesa skolas pasniedzēja; no 2008. līdz 2010. gadam bijusi arī MBA programmas akadēmiskā direktore. Brīvi pārvalda latviešu, angļu, krievu un zviedru valodas.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti