Dalies:

Rosina aizliegt Georga lentīšu izmantošanu publiskos pasākumos

Rosina aizliegt Georga lentīšu izmantošanu publiskos pasākumos
Ieva Lūka, LETA
  • 20. May. 2019

Nacionālās apvienība šodien Saeimā iesniegusi grozījumus likumos, lai aizliegtu sapulcēs, gājienos, piketos un citos publiskos pasākumos izmantot tā sauktās Georga lentes, kuras plaši izmanto Krievija savā propagandā, informē Nacionālās apvienības Saeimas deputāts Jānis Iesalnieks.

Grozījumu nepieciešamība likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" un Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā tiek pamatota ar to, ka Georga lente ir vairāku Krievijas impērijas un PSRS militāro apbalvojumu sastāvdaļa jau kopš 1769. gada. Iesalnieks uzsver, ka 2005. gadā Krievijā tika uzsākta akcija "Georga lentīte", no militāra apbalvojuma sastāvdaļas to padarot par vispārēju simbolu "Padomju Savienības uzvarai Lielajā Tēvijas karā".

“Sākotnēji sentimentālo Georga lentes nozīmi ar katru gadu aizvien vairāk aizēno slavinājums Krievijas impēriskumam, un nu Georga lente ir kļuvusi par vienojošu atpazīšanās zīmi cilvēkiem, kas dzīvo Krievijas propagandas telpā un vēlas Krievijas teritoriālu izplešanos sabrukušās PSRS robežās,” norāda Iesalnieks.

Lasītākās ziņas valstī

Nacionālajā apvienībā norāda - kad 2013. gada ziemā Ukrainā sākās tautas protesti pret Krievijai draudzīgo toreizējo valdību, pret protestētājiem sūtītie specvienības "Berkut" kaujinieki un civilie algotņi rotājās tieši ar Georga lentēm. Tāpat tās tika izmantotas Krimas pussalas okupācijas procesā, bet 2014. gada pavasarī Krievijas atbalstītajiem teroristiskajiem un bandītiskajiem grupējumiem Austrumukrainā bieži vien nebija citu atšķirības zīmju kā vien Georga lentes, kas tika piespraustas gan pie apģērba, gan sietas pie ieročiem un izmantotas citos veidos.

“Faktiski tā kļuvusi par Krievijas neoimperiālisma simbolu. Tas ir licis vairākām valstīm, kas cietušas vai baidās ciest no Krievijas agresijas, vai nu aizliegt to izmantošanu, piemēram, Ukrainā, vai arī oficiāli ieteikt tās neizmantot, kā tas ir Kazahstānā, Kirgizstānā, Baltkrievijā, Gruzijā un citās valstīs,” skaidro iesalnieks, piebilstot, ka valstij ir tiesības un pienākums aizsargāt demokrātisko politisko iekārtu no apdraudējumiem, tostarp ierobežojot totalitāras ideoloģijas izplatīšanu.

Nacionālā apvienība norāda, ka cer uz citu Saeimā pārstāvēto partiju atbalstu šim ierosinājumam.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti