Dalies:

Mūžībā devusies par diasporu rakstošā žurnāliste Dace Kokareviča

Mūžībā devusies par diasporu rakstošā žurnāliste Dace Kokareviča
Anda Krauze
  • 18. Sep. 2019

Šonedēļ no retas slimības mūžībā devusies par diasporu rakstošā žurnāliste Dace Kokareviča. Pieredzējusī žurnāliste kopš 1993. gada strādāja "Latvijas Avīzē", pirms tam arī laikrakstos  «Padomju Jaunatne», «Pionieris» un «LaBa».

Dace "Latvijas Avīzē" bieži rakstīja par mūsu tautiešu ārvalstīs interesējošām tēmām. Saikni ar tautiešiem veidojusi arī piedaloties arī 3x3 vasaras nometnēs. Studējusi žurnālistiku un žurnālista karjeras gaitas uzsāka 1981.gadā. Trimdas latviešu liktenis viņai nav svešs - viņas vecvecākus, Latvijas Universitātes profesoru, valsts tiesību juristu Kārli Dišleru un rakstnieci Minnu Dišleri 1941. gadā izsūtīja uz Sibīriju, kur abi arī apglabāti. 

"Latvijas Avīzes" nekrologā par Daci teikts: "Vēl pirms dažiem mēnešiem Dace visiem pretim nāca kā smaidoša saulīte. Viņai piemita drosmīgs optimisms. Gan pirms mešanās piedzīvojumā ar neparedzamām beigām, gan pirms šķietami bezcerīga pasākuma. Viņa prata visā saskatīt gaišo un labo. Arī par smagām vai filozofiskām tēmām viņa vienmēr ar smaidu, tādu kā bērnudārza audzinātājas pašsaprotamo intonāciju pauda savu redzējumu. Un pati staroja labsirdību. Kad viņai šopavasar atklāja reto slimību, pret kuru zāles vēl nav izgudrotas, viņa teica: “Mans tēvs 1945. gadā izbēga no NKVD ķetnām un ceļā uz soda izciešanas vietu izmuka pa vilciena grīdu. Vēlāk tomēr notverts, viņš izturēja desmit gadus gulagā un atgriezās Latvijā. Arī es nepadošos.”"

Lasītākās ziņas valstī

Atvadas no Daces Kokarevičas notiks piektdien, 20.septembrī, plkst.11 Aizkraukles pagasta Aizkraukles evaņģēliski luteriskajā baznīcā, apbedīšana Skrīveru Jaunajos kapos.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti