Dalies:

Mūžībā devies Austrālijas latviešu olimpietis Miķelis Dancis

Mūžībā devies Austrālijas latviešu olimpietis Miķelis Dancis
  • 31. Jan. 2020

80 gadu vecumā Austrālijā, Adelaidē mūžībā devies basketbolists, olimpietis un aktīvs Austrālijas diasporas pārstāvis Miķelis Reinis Dancis. 

Latvijā dzimušais Miķelis Dancis bija tikai piecus gadus vecs, kad kopā ar vecāko brāli Juri Danci devās trimdā Otrā pasaules kara noslēgumā. Caur Vācijas bēgļu nometnēm brāļi sasniedza Austrāliju, kur pieaugot abi kļuva par Dienvidaustrālijas basketbola izlases un vēlāk arī Austrālijas olimpiskās izlases spēlētājiem, ziņo LSM.LV

Danča sportista karjeras zenīts bija 20.gadsimta sešdesmitajos gados. Latvijas Olimpiskās komitejas informācija liecina, ka Danča sasniegumu sarakstā ir divkārtējs čempiona tituls Adelaidas latviešu kluba rindās Austrālijas klubu čempionātā, vairāki Austrālijas čempiona tituli Dienvidaustrālijas izlases sastāvā. Austrālijas basketbola izlasē piedalījies 1963. un 1968.gada Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīros un 1964.gada Olimpiskajās spēlēs Tokijā kopā ar Austrālijas izlasi izcīnijs 9.vietu.

Lasītākās ziņas

Miķelis Dancis darbojies Adelaidas latviešu sporta kluba administrācijā, "Daugavas Vanagu" organizācijā un korporācijā "Selonija", kā arī bijis 3x3 nometņu rīkotājs.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti