Dalies:

Mūžībā devies mecenāts un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Alfreds Grava

Mūžībā devies mecenāts un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Alfreds Grava
Vītolu fonda Facebook lapa
  • 03. Feb. 2020

28.janvārī mūžībā devies mecenāts un Triju zvaigžņu ordeņa kavalieris Alfreds Grava.

Alfreds Grava dzimis Bārtas pagastā, taču 1944.gadā devies bēgļu gaitās uz Vāciju un vēlāk ASV. 1976. gadā Gravu ģimene nodibināja uzņēmumu, kurā gatavoja koka iepakojuma kastes vietējām fabrikām, un pacietīgā un grūtā darbā gūtā peļņa deva iespēju realizēt kopējo sapni - atbalstīt tos, kuriem nepieciešama palīdzība.

“Alfrēda Gravas dzīve un nenogurstošā vēlme darīt labu un palīdzēt savas Tēvzemes ļaudīm ir bijis apliecinājums gan savas zemes mīlestībai, gan prasmei pamanīt īsto brīdi, kad kādam nepieciešama palīdzība. Un tādu brīžu un ļaužu šajos gados ir bijis bezgala daudz,” atvadu vārdos Alfredam Gravam raksta “Vītolu fonds” - viena no organizācijām, kuru Alfreds Grava dāsni atbalstījis.

Lasītākās ziņas

Alfrēds Grava ziedojis ar Klīvlandes Daugavas Vanagu apvienības starpniecību. Pateicoties viņa ziedojumam, Bulduru dārzkopības skolas audzēkņiem bija iespēja iestādīt kokus pie Kurzemes Brāļu kapiem Lestenē. Alfrēds Grava ziedojis ievērojamus līdzekļus smagi slimo latviešu leģionāru zālēm un kopšanai, viņam var pateikties par materiālo palīdzību latviešu baznīcai un draudzes ēkām. Atbalsts sniegts PBLA, arī Okupācijas muzejam, taču īpaši daudz palīdzēts dzimtajam Bārtas novadam - gan piešķirot bērniem brīvpusdienas, gan palīdzot pensionāriem iegādāties zāles. Daudzus gadus Bārtas pamatskolā bērni ir sagaidījuši sirsnīgus un krāšņus Ziemassvētkus, pateicoties Alfreda Gravas palīdzībai. Nenovērtējams ir bijis Gravu ģimenes ieguldījums Bārtas pagasta mazturīgo ģimeņu atbalstam: bērni, kuriem ir redzes problēmas, tika pie jaunām brillēm, citi saņēma skolas somas, mācību piederumus un apģērbu. Ar Alfreda Gravas gādību Krūtes baznīcas mūra tornis ieguva jaunu jumtu. 

Vairāk kā 25 gadus Alfreds Grava ir bijis valdes loceklis Latviešu Klīvlendes kredītsabiedrībā, arī ALA Goda biedrs.

Viens no lielākajiem labdarības projektiem “Vītolu fondā” ir Alfreda un Sarmītes Gravu stipendiju fonda dibināšana 2004. gadā. Ar šo atbalstu augstāko izglītību ieguvuši vairāk kā 140 jauniešu, šobrīd dažādās Latvijas augstskolās mācās 20 studenti. 

2011. gadā Alfreda Gravas veiktais Latvijas labā tika novērtēts ar Triju Zvaigžņu ordeni. Šis apbalvojums tiek piešķirts cilvēkiem, kuri ar savu mūžu un darbiem ir apliecinājuši, ka ir īsteni savas dzimtenes patrioti.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti