Dalies:

Mūžībā devies Ģirts Zeidenbergs

Mūžībā devies Ģirts Zeidenbergs
Foto: "Vītolu fonds"
  • 17. Feb. 2020

Mūžībā devies ASV trimdas inteliģences aktīvists un mecenāts Ģirts Zeidenbergs.

Ģirts Zeidenbergs bija aktīvs dzinējspēks trimdas organizācijā “Tilts”, kuras mērķi ir atbalstīt latviešu kultūru un izglītību. “Tilts” gadu desmitu gaitā veicinājis latviešu tautas identitātes saglabāšanu kā ārzemēs, tā Latvijā, liekot sevišķu uzsvaru uz skolu un jauniešu centienu atbalstu Latvijā, iepazīstinājis ASV iedzīvotājus ar Latviju un tās sasniegumiem. Tā ticis veidots tilts kultūras jomā starp latviešu tautu Latvijā un ārzemēs.

Šādu “tiltu” Ģirts Zeidenbergs kopā ar ģimeni būvējis arī personīgi. “Vītolu fonda”paspārnē dibināta stipendija dēla Ērika Andra Zeidenberga piemiņai, lai atbalstītu spējīgus, centīgus, maznodrošinātus studentus, kurus interesē Latvija, tās daba un tās nākotne.

Lasītākās ziņas valstī

Lai arī daudzi gadi pavadīti tālu no Latvijas, arī Ģirtam Zeidenbergam pašam vienmēr bijis svarīgi, kā aug un attīstās Latvija. Pirms trim gadiem Zeidenbergs “Latvijas avīzei” atzina, ka viņš esot dzimis demokrātiskā Latvijā un arī gribot nomirt tādā pašā valstī, taču līdz patiesai tautas varai vēl garš ceļš ejams: “Vispirms jātiek pie tiesiskas Latvijas. Esmu pacietīgs, zinu, ka 13. Saeimā to nedabūsim, bet esmu gatavs gaidīt līdz 15. Saeimai, kad man būs 96 gadi. Ir cerība, ka varēšu mierīgi atgulties Latvijas smiltainē Viesītē.”

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti