Dalies:

Mūžībā devies Andrejs Valdis Ozoliņš

Mūžībā devies  Andrejs Valdis Ozoliņš
Foto: laikraksts "Brīvā Latvija"
  • 11. May. 2020

10.maijā 84.mūža gadā aizsaulē devies bijušais Pasaules Brīvo latviešu priekšsēdis (PBLA), pazīstams Lielbritānijas latviešu sabiedriskais darbinieks un matemātiķis Andrejs Valdis Ozoliņš.

"Andrejs Ozoliņš daudzkārt aizstāvējis Latvijas valsts intereses Lielbritānijas presē, atspēkojot
dezinformāciju par mūsu valsts pagātnes notikumiem, viņš arī kopš pirmsākumiem bijis viens no aktīvākajiem Latvijas Okupācijas muzeja atbalstītājiem un Okupācijas muzeja biedrības biedrs. PBLA valde cieņā un pateicībā piemin Andreja Ozoliņa mūža veikumu un izsaka visdziļāko līdzjūtību viņa dzīvesbiedrei Dulsijai Ozoliņš kundzei ar ģimeni," pieminot aizgājēju, raksta PBLA.

Andrejs Valdis Ozoliņš dzimis 1935. gada 21. oktobrī Rīgā, pēc Otrā pasaules kara kopā ar ģimeni bēgļu gaitās nonācis Lielbritānijā, 1962. gadā absolvējis Londonas Universitāti, 1969. gadā - Bātas universitāti. Andrejs Valdis Ozoliņš ilgus gadus bijis mācību spēks Lesteres pilsētas politehnikumā, paralēli daudzus gadus vadījis Lesteres latviešu skolu un Almēlijas vasaras nometnes.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas kopš 90. gadu vidus līdz pat 2008. gadam Andrejs Ozoliņš vadīja Latviešu Nacionālo padomi Lielbritānijā (LNPL), bija PBLA valdes loceklis no 1996. līdz 2008. gadam, un PBLA priekšsēdis no 1998. līdz 2002. gadam. Paralēli šiem darbiem Andrejs Ozoliņš bija ilggadējs Izglītības fonda priekšsēdis Lielbritānijā, arī personīgi ievērojami atbalstot Vītolu fonda organizēto stipendiju piešķiršanu studentiem Latvijā.

Lasītākās ziņas valstī

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti