Dalies:

Mūžībā aizgājusi Zviedrijas latviešu aktīviste Vilma Teness

Mūžībā aizgājusi Zviedrijas latviešu aktīviste  Vilma Teness
ELJA 50 arhīvs
  • 17. Feb. 2020

11.februārī Gēteborgā 83 gadu vecumā mūžībā aizgājusi Vilma Teness. Vilmas Teness mūžs bija darba un enerģijas pilns dažādos dzīves laukos.

Vilma Teness bija ķīmijas inženiere, ķīmijas, matemātikas, fizikas, datorzinātnes metodikas pedagoģe, zvērināta latviešu-zviedru-latviešu valodas tulkotāja. Divus gadus – no 1960. līd 1961. gadam — Eiropas Latviešu jaunatnes apvienības (ELJA) priekšsēde, ELJA Skandināvijas nodaļas dibinātāja. Vilma darbojusies arī kā LSDSP Ārzemju komitejas un valdes locekle (no 1964. gada līdz partijas pārvietošanai uz Latviju). Kandidējusi uz darbu 5., 6. un 8. Saeimas vēlēšanās. Vilma bija žurnāla «Mēs» Eiropas redaktore, no 1969. līdz 1976. gadam bijusi Zviedrijas Gēteborgas pilsētas un Bohuslēnes kultūras un izglītības konsultante. Ilggadēja ziemeļvalstu organizācijas NORDEN valdes locekle.

Daudzi ELJA pārstāvji Vilmu jau no seniem gadiem atceras kā jaunatnes žurnāla "Mēs" ilggadīgo Eiropas redaktori. Viņas aprakstījusi trimdas jaunatnes darbību jau no pagājušā gadsimta 50. gadu beigām.

Lasītākās ziņas valstī

“Viņa iesaistījās latviešu sabiedriskā dzīvē - no vietējās latviešu draudzes līdz aktīvai darbībai LSDSP Ārzemju Komitejā. Vilma bija nelokāma latviete, bieži piedalījās demonstrācijās un citās aktivitātēs pret padomju okupāciju. Kad Latvija atguva neatkarību, viņa vairākas reizes kandidēja uz Saeimu. ELJA viņai vienmēr palika tuvu pie sirds, bieži iesaistījās arī kontroversālās diskusijās,” Vilmu Teness atceras ELJA biedri.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti