Dalies:

Mūžībā aizgājis Latvijas vēstnieks Azerbaidžānas Republikā Hardijs Baumanis

Mūžībā aizgājis Latvijas vēstnieks Azerbaidžānas Republikā Hardijs Baumanis
  • 07. Apr. 2015

Dziļās sērās paziņojam, ka 6.aprīlī, Baku pēkšņi miris Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Azerbaidžānas Republikā Hardijs Baumanis.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un ministrija izsaka visdziļāko līdzjūtību Hardija Baumaņa tuviniekiem un ģimenei saistībā ar viņa pāragro nāvi, kuru izraisīja veselības problēmas.

Hardijs Baumanis bija ilggadējs un pieredzējis diplomāts, kurš ārlietu dienestā strādājis jau kopš 1992.gada un devis nozīmīgu ieguldījumu Latvijas diplomātiskā dienesta veidošanā un stiprināšanā.

Lasītākās ziņas valstī

Hardijs Baumanis dzimis 1967.gada 10.decembrī. Vēstnieka pienākumus Azerbaidžānas Republikā pildīja kopš 2010. gada septembra. Pirms nozīmējuma Baku viņš bijis vēstnieks arī Lietuvā un ģenerālkonsuls Sanktpēterburgā, strādājis Latvijas vēstniecībās Krievijā un Dānijā, kā arī pildījis nerezidējošā vēstnieka Indijā pienākumus un bijis Valsts prezidenta Gunta Ulmaņa ārpolitikas padomnieks.

Dienesta laikā Ārlietu ministrijā saņēmis komandiera pakāpes Dānijas Dannebrog ordeni, Baltijas Asamblejas medaļu un neskaitāmas pateicības no Latvijas un ārvalstu sadarbības partneriem.

Latvijas Republikas vēstnieka Azerbaidžānas Republikā Hardija Baumaņa piemiņai atvērtas Līdzjūtības grāmatas, kurās parakstīties būs iespējams:

Ārlietu ministrijā šā gada 8.aprīlī no plkst.14.00 līdz plkst.16.00, savukārt 9.aprīlī no plkst.10.00 līdz plkst.12.00 un no plkst.14.00 līdz plkst.16.00.

Latvijas Republikas vēstniecībā Azerbaidžānas Republikā šā gada 7.aprīlī no plkst.16.00 līdz plkst.18.00 un 8.aprīlī no plkst.10.00 līdz plkst.13.00.

Hardijs Baumanis (1967 - 2015)

2015.gada 6.aprīlī, atrodoties savā dienesta vietā Baku, 47 gadu vecumā mūžībā aizgājis Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Azerbaidžānā Hardijs Baumanis.

Hardijs Baumanis ir dzimis Rīgā 1967.gada 10.decembrī. Vidējā izglītība tika iegūta Rīgas 1.vidusskolā, kam sekoja studijas Maskavas Elektronu tehnikas institūtā, kur līdz 1991.gadam tika apgūta integrālo mikroshēmu projektētāja specialitāte.

Skaidri izprotot jaunā laikmeta prasības, viņš papildināja zināšanas LU Starptautisko attiecību institūtā, kur diploms tika iegūts 1992.gadā. Arī turpmākajos gados H.Baumanis pievērsa lielu uzmanību profesionālo zināšanu padziļināšanai, iegūstot Londonas Universitātes Karaļa koledžas (King’s College) maģistra grādu starptautiskajās attiecībās, kā arī studējot mācību programmās Stenfordas Universitātes Hūvera institūta diplomātu kursos, Somijas starptautiskajā biznesa skolā un Londonas Karaliskajā aizsardzības koledžā.

Hardijs Baumanis jaunizveidotajam Latvijas Republikas diplomātiskajam dienestam pievienojās 1992.gada 20.aprīlī, kļūstot par Ekonomiskā departamenta Ekonomiskās sadarbības nodaļas galveno speciālistu. Ekonomiskā departamenta direktors Juris Kanels, atestējot jauno kolēģi 1992.gada augustā, raksta: "Savā darbā Ekonomiskajā departamentā H.Baumanis parādījis sevi kā enerģisku un spējīgu darbinieku, sākotnēji risinot ekonomisko sakaru jautājumus ar Āzijas reģiona valstīm, vēlāk strādājot ar Skandināvijas reģionu". Savu pirmo - atašeja diplomātisko rangu Hardijs saņēma 1992.gada 17.augustā un, godam kalpojot savai valstij, 16 gados izgāja cauri visām dienesta pakāpēm līdz pat vēstnieka rangam.

1993.gadā, atjaunojoties Latvijas Valsts prezidenta institūcijai, Hardijs pievienojās no jauna izveidotajai Valsts prezidenta kancelejai ārlietu padomnieka kapacitātē. Tomēr klasiskās diplomātijas aicinājums bija nepārvarams, un jau 1994.gadā H.Baumanis dodas uz Latvijas Republikas vēstniecību Dānijas Karalistē, kur līdz 1997.gadam nodien pirmā sekretāra amatā. Tam seko sarežģīts dienests padomnieka amatā Latvijas Republikas vēstniecībā Krievijas Federācijā. Krievijā Hardijs atgriežas arī 2004. - 2006.gadā vadot Ģenerālkonsulātu Pēterburgā.

H.Baumaņa tuvs kolēģis Latvijas vēstniecībā Krievijā, tagad Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Uzbekistānā Edgars Bondars par Hardiju saka: "Ar Hardiju strādāju kopā vēstniecībā Maskavā 90-to gadu beigās, tūkstošgades mijā. Atmiņā Hardijs palicis kā komunikabls, radošs un erudīts diplomāts. Toreiz ievēroju, ka jebkuras problēmas un sarežģījumus viņš atrisināja viegli, ar humoru, saglabājot savaldīšanos un pašcieņu. Taktisks attiecībās pret apkārtējiem un izpalīdzīgs. Hardija negaidītā aiziešana mūžībā ir sāpīgs zaudējums gan ārlietu dienestam, gan valstij."

Taču starplaikā ir bijis arī ārkārtīgi atbildīgais un izaicinājumu pilnais darbs Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktora amatā (2004 - 2006).

Kā atzinība par darba panākumiem un uzticēšanās profesionālajām spējām un cilvēciskajām īpašībām nāca Hardija Baumaņa iecelšana par Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Lietuvas Republikā (2006 - 2010) un nerezidējošo vēstnieku Indijā (2007 - 2014). No 2010.gada septembra un līdz pat pēdējam elpas vilcienam Hardijs Baumanis godam pildīja Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Azerbaidžānas Republikā pienākumus.

H.Baumaņa nopelnus starpvalstu attiecību stiprināšanā apliecina 1997.gadā saņemtais Dānijas Karalistes apbalvojums, ieceļot par Dannebrog ordeņa komandieri. Tāpat Hardijs ir saņēmis Baltijas asamblejas medaļu, Ārlietu ministra Atzinības rakstu, kā arī neskaitāmas pateicības no Latvijas un ārvalstu sadarbības partneriem.

Lielākais mierinājums un balva diplomātam un Latvijas patriotam Hardijam Baumanim ir padarītā darba augļi un gaišā piemiņa, ko sirdīs saglabā viņa trīs bērni, mamma un māsa.

In memoriam: Hardijs Baumanis

Hardij, Tu biji stingrs, bet patiess, smalks, bet ikdienā vienkāršs, prātīgs, bet atvērts jebkurai interesantai iniciatīvai. Arī pats prati būt izdomā nepārspējams. Labsirdīgs, izpalīdzīgs un sirsnīgs. Inteliģents, izglītots, atbildīgs. Īsts diplomāts.

Tava klātbūtne mierināja un iedvesmoja, aicināja un paģērēja. Tev patika argumentēti spriedumi, nedzirdēti jautājumi, jaunas idejas. Tu veidoji vidi, kurā katram pietiek uzmanības un neviltotas sirsnības, kur ikviens ir aicināts kopdarbībai. Bija vajadzīga tikai labā griba, atklātība un drosme neslēpt šaubas.

Tu biji darbošanās cilvēks. Tevis pārdomātie, īstajā vietā un laikā sacītie vārdi, kā jau diplomātam, kalpoja par mērķa sasniegšanas līdzekli. Tāpat kā gaišais skats, labestīgais smaids, ieturētā pauze. Tāpat kā stingra, bet korekta piezīme pret oponenta apzināti uzturētajiem maldiem.

Ar Tevi varēja droši uzsākt jaunu darba cēlienu, uz Tevi varēja paļauties. Tu svētu turēji doto vārdu, to pamatoti prasīji arī no citiem. Liels bija Tavu paziņu un kolēģu loks, mazāks patiesu domu biedru, vēl šaurāks īstu draugu pulciņš. Daži no tiem jau aizceļojuši uz Viņsauli.

Tu nebiji no tiem, kas gaida skaļas ovācijas, uzspēlētus atzinības vārdus, formālas pateicības. Savu pašnovērtējumu Tu meklēji, samērojot uzticētos jeb valsts deleģētos pienākumus ar paveikto. Tu biji diplomāts, Tava paveiktā mērs ir lielums, kas ieguldīts mūsu valsts Latvijas šodienas un rītdienas labā. Par to Tev sirsnīga pateicība.

Vēstnieks Hardijs Baumanis devies Mūžībā. Prāts šo sēru vēsti nesaprot, to nepieņem. Hardijs ir te, ģimenes, kolēģu, draugu un paziņu vidū. Hardijs ir starp mums.

Alberts Kreņevskis, diplomāts, kolēģis, domu biedrs un draugs

Foto: Latvijas Republikas Ārlietu Ministrija

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti