Dalies:

Muzeju naktī arī diasporas mākslas izstāde!

Muzeju naktī arī diasporas mākslas izstāde!
  • 17. May. 2019

Muzeju nakts apmeklētājiem būs iespēja bez maksas aplūkot diasporas mākslas izstādi un kopā ar Cēsu Mazo teātri baudīt šī gada muzeju nakts tēmu “Tālavas Taurētājs.”

“Pasaules latviešu mākslas centrs” izveidots un darbojas Cēsīs jau piekto gadu ar mērķi veicināt mākslas vērtību saglabāšanu, ko radījuši Otrā pasaules kara rezultātā ārpus Latvijas devušies latviešu mākslinieki un ārzemēs dzīvojošā jaunā mākslinieku paaudze.

Vietējais dizaineris un mākslinieks Raimonds Cīrulis rīkos keramikas darbnīcu, kurā viņš parādīs, kā veidot keramikas darbus pēc Āfrikā (Ganā) apgūtajām metodēm. Dalībnieki savus darbus varēs saņemt tajā pašā naktī, pateicoties īpašam apdedzināšanas veidam.

Lasītākās ziņas valstī

Centra pagalmā uzstāsies Cēsu rokgrupa "Pisang Ambon", ASV cilpošanas mūziķis "Chalk the Gates" un worldbeat dīdžejs "K'AN" no Latvijas. Būs arī kinētiskās uguns skulptūras, video un skaņu šovs. Muzeja nakts apmeklētāji ir laipni gaidīti sestdien, 18.maijā plkst. 20:00 - 00.00. L. Skolas ielā 6, Cēsīs (ieeja no Baznīcas laukuma).

Kopš 2005. gada akcija “Muzeju nakts” notiek ik gadu vienlaicīgi daudzās Eiropas valstīs. Akcijas iniciatore ir Francijas Kultūras ministrija. Muzeju nakti Latvijā organizē Latvija Republikas Kultūras ministrija sadarbībā ar Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālo komiteju.

Foto: Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti