Dalies:

Muzejs un pētniecības centrs “Latvieši pasaulē” aicina uz tematiskajiem pasākumiem Rīgā

Muzejs un pētniecības centrs “Latvieši pasaulē” aicina uz tematiskajiem pasākumiem Rīgā
  • 18. Sep. 2019

Muzejs un pētniecības centrs “Latvieši pasaulē” aicina visus interesentus uz "Rudens LaPa" - 4 tematiskajiem vakariem Rīgā septembrī un oktobrī! Izmantojot muzeja savākto krājuma materiālu un pieredzes stāstus, veidosim kopīgu sarunu par ēdienu, latviešu kolonijām Pleskavas guberņā un Brazīlijā, kā arī latviešu tautastērpu veidošanas tradīcijām Anglijā.

Pasākumos uz sarunu aicināsim arī klātesošos, un tajā būs laipni aicināts iesaistīties ikviens tā apmeklētājs. Visos pasākumos ieeja bez maksas, taču tā apmeklētājus aicinām ierasties ar groziņiem. Jau šajā piektdienā, 20. septembrī, notiks pirmais tematiskais pasākums “Trimdas rasols ir rozā!”. Šajā pasākumā runāsim gan par latviskiem ēdieniem diasporā, gan arī par stāstiem, receptēm, bildēm un kulinārijas priekšmetiem, kas jau atrodas muzeja krājumā. Vakara gaitā varēs iegādāties arī atspirdzinājumus, un iespējams, arī pagaršot rozā rasolu.

Kad un kur?

Lasītākās ziņas valstī

Šo piektdien, 20 septembrī, plkst. 19.00, Kalēju ielā 57 (Vecrīgā), 2. stāvā.

Pasākuma vadītāja - Marianna Auliciema.

Pārējie pasākumi:

27.septembris

“Vai Lauros latviešu daudz?” Stāsts par 19. gadsimtā dibinātu latviešu zemkopju koloniju Krievijā (starpkaru laikā - Igaunijā), tās uzplaukumu un norietu. Pasākuma vadītāja - Brigita Tamuža. Sākums plkst. 19.00 Kalēju ielā 57, 2. stāvā.

11. oktobris

“Skudrulāči un zīdtārpiņi: interesantas fotogrāfijas no Brazīlijas latviešu dzīves cauri laikiem.” Pasākuma vadītājs - Toms Pāvils. Sākums plkst. 19:00 Kalēju ielā 57, 1. stāvā.

25. oktobris

"Anglijas latvietis virzienā no augšas uz apakšu.” Vakara gaitā tiksimies ar Ziemeļanglijā dzīvojušajām rokdarbniecēm Ilonu Uskalis un Ritu Jefimovu, ar ko kopā pētīsim Anglijas latviešu tautastērpus un rokdarbnieču rosību, tos gatavojot.

Pasākuma vadītāja - Arta Savdona. Sākums plkst. 19.00 Kalēju ielā 57, 1. stāvā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti