Dalies:

Mūsu laikam un arī nākamajam. Bostonas Trimdas draudzes pilnsapulce

Mūsu laikam un arī nākamajam. Bostonas Trimdas draudzes pilnsapulce
  • 09. Mar. 2019

Pa laikam latviešu draudzēm un organizācijām ir vilinoša, bet bīstama devīze: „Mūsu laikam jau pietiks’’. Vadoties no šīs mudes, vairums organizāciju nīkuļo vai izbeigušas darboties. Taisnība, ka ir latviešu kopienas, kur nākotnes perspektīvu tiešām vairs nav. Vairumam tomēr tādas ir. Bet iesaistīt šo potenciālu vairs nav tik viegli.

Laiks, kad cilvēki paši pieteicās kopīgajam darbam, ir pagājis un jaunais vēl nav atnācis. Labs piemērs ir Bostonas Trimdas draudze. Kādreizējo 27 Padomes locekļu skaits bija nokrities uz 5. Tad draudzes mācītājs Igors Safins savā otrajā darbības gadā, pats ķērās pie draudzes locekļu apzināšanas. Vairāku mēnešu darbs vainagojās pilnsapulcē, kur no jauna ievēlēja 8 Padomes locekļus ar pieredzi draudzes un sabiedriskajā darbā. Anneli Amoliņu, Patrīciju Briķi-Safinu, Artūru Dinbergu, Ivetu Grīnbušu, Sarmu Muižnieci-Liepiņu, Sarmu Puriņu, Ilgu Richteri, Arnoldu Tumu.

Pilnsapulci ievadīja mācītāja lūgšana. To vadīt ievēlēja Astru Galiņu, protokolēja Sarma Liepiņa un Patrīcija Safina. Ievēlēja arī balsu skaitītājus, bet tiem pietrūka darba, jo visi balsojumi bija atklāti un bez pretbalsīm. Sapulces gaita bija viena no raitākajām. Tie, kas cerēja uz kādu „uguņošanu” palika tukšā. Katrīna Veidiņa priekšnieces amatam vairs nekandidēja un savu ziņojumu noslēdza ar Padomes un darbinieku apdāvināšanu. Katrīna savkārt saņēma draudzes cildinājumu par pašaizlīdzīgo darbu draudzes vadībā. Interesantas ir Veidiņu ģimenes „kāpnes”: vectēvs un māte – Padomes locekļi, tēvs – priekšnieka palīgs un viņu meita Katrīna – priekšniece. Viņa ir pārliecinoši jaunākā no tiem, kas pildījuši šo amatu. Jācer, ka viņas piemēram netrūks sekotāju. Kasiere Krisīte Skare ziņoja par draudzes financēm.

Lasītākās ziņas valstī

Ar visu balsojumu tika pieņemts draudzes uzstādītais budžets. Sākot Revizījas komisijas ziņojumu, Jānis Liepiņš pieminēja mūžībā aizsaukto ilggadējo priekšnieku Ivaru Bundi. Viņš kā profesionāls grāmatvedis un revidents, gadu desmitiem vadīja draudzes revīzijas, atstādams izcilu piemēru viņa darba sekotājiem. Jaunais Revīzijas komisijas sastāvs: Ilga Dankers, Vilnis Kreišmanis, Jānis Liepiņš.

Plašākas pārrunas bija par draudzes baznīcas un nama uzturēšanu, jo noveco ne tikai cilvēki, bet arī celtnes. Pamatdoma bija par plašāku latviešu sabiedrības iesaistīšanu, tam nolūkam radot speciālus fondus, jo draudzes nams ir visu latviešu pulcēšanās vieta.

Pie nākotnes plāniem draudzes mācītājs Igors Safins minēja Ģimenes dienas Piesaulē, līdz ar vasaras dievkalpojumiem Piesaules baznīcā, līdzīgi kā iepriekšējā vasarā. Pateicoties mācītāja rosmei, Piesaule ir atakal ieguvusi paliekošu vietu Trimdas draudzes garīgajās norisēs.

Pārējie pilnsapulces ziņojumi liecināja par Dāmu komitejas darba veiksmi, kā arī par būvkomisiju, nama komisiju, administrāciju un citu institūciju sekmīgo darbu aizgājušajā gadā. Mūsu latviešu sabiedrība svešumā pastāv vienīgi tāpēc, ka paaudzes pirms mums ir domājuša ne tikai par sava laika piepildījumu, bet arī par nākotni. Mūsu pienākums ir darīt to pašu.

Autors: Ivars Galiņš
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Laiks"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti