Dalies:

Mogiļevā atklāts pirmais Latvijas Goda konsulāts Baltkrievijā

Mogiļevā atklāts pirmais Latvijas Goda konsulāts Baltkrievijā
  • 14. Dec. 2018

2018. gada 12.decembrī tika svinīgi atklāts Latvijas Republikas Goda konsulāts Mogiļevā, Baltkrievijas Republikā. To vadīs Latvijas goda konsuls Baltkrievijā Aleksejs Savčuks (Алексей Савчук). Goda konsulāta atklāšanā piedalījās Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību, tirdzniecības un attīstības sadarbības direkcijas vadītājs Juris Štālmeistars, Latvijas vēstnieka Baltkrievijā vietniece Dace Rutka, Mogiļevas apgabala izpildkomitejas priekšsēdētājs Vladimirs Domaņevskis (Владимир Доманевский), Mogiļevas pilsētas izpildkomitejas priekšsēdētājs Vladimirs Cumarevs (Владимир Цумарев), kā arī Baltkrievijas Ārlietu ministrijas un Mogiļevas biznesa, kultūras un sporta institūciju pārstāvji.

Atklājot Goda konsulātu, Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību, tirdzniecības un attīstības sadarbības direkcijas vadītājs Juris Štālmeistars atzīmēja konsulāta lomu ekonomiskās sadarbības veicināšanā, akcentējot, ka viens no prioritārajiem sadarbības virzieniem ar Baltkrieviju ir transports un loģistika, kā arī pieaug abpusēja interese aktīvāk sadarboties IKT jomā. “Ar Latvijas Goda konsulāta atklāšanu Mogiļevā mēs pastiprinām jau esošo veiksmīgo sadarbību ar Baltkrieviju,” norādīja J. Štālmeistars, kurš uzturējās vizītē Minskā 11. un 12. decembrī, lai vadītu Latvijas–Baltkrievijas Ārlietu ministriju ekonomiskās konsultācijas.

Latvijas vēstnieka Baltkrievijā vietniece D. Rutka vērsa uzmanību, ka Latvijas Goda konsulāta uzdevums ir stiprināt gan ekonomisko sadarbību un biznesa kontaktus, gan arī paplašināt Latvijas un Baltkrievijas kultūras, izglītības, tūrisma un pašvaldību sadarbību. D. Rutka atzīmēja, ka divām Mogiļevas apgabala pilsētām ir jau noslēgti sadarbības līgumi ar Latvijas novadiem, proti, Gorki sadarbojas ar Krāslavas novadu, savukārt Bobrujska - ar Gulbenes novadu.

Lasītākās ziņas valstī

Mogiļevas apgabala izpildkomitejas priekšsēdētājs V. Domaņevskis konsulāta atklāšanā uzsvēra, ka Latvija ir Baltkrievijai nozīmīgs stratēģiskais partneris, un Latvijas Goda konsulāta Mogiļevā atklāšana noteikti dos jaunu impulsu Latvijas un Baltkrievijas sadarbībai arī reģionālā līmenī.

 

Informācijai

Latvijas Goda konsulāts atrodas Mogiļevas pilsētas centrā - Ļeņinskaja ielā 7a (ул. Ленинская, 7а). Goda konsulāts Mogiļevā ir pilnvarots darboties Mogiļevas pilsētā un Mogiļevas apgabalā Baltkrievijā.

Latvijas goda konsuls Aleksejs Savčuks ir Baltkrievijas pilsonis. Vairāk nekā divdesmit gadus viņš darbojas pārtikas rūpniecības nozarē. A. Savčuks ir arī Baltkrievijas pankrationa un cīņas mākslu federācijas priekšsēdētājs.

Mogiļeva ir viens no sešiem Baltkrievijas administratīvajiem centriem, kura lielākais apgabala ražošanas potenciāls ir koncentrēts Mogiļevā un Bobrujskā un kas ir arī nozīmīgs tranzīta savienojums.

Kopumā Baltkrievijā darbojas trīsdesmit ārvalstu Goda konsulāti, tai skaitā no ES valstīm - Austrijas, Dānijas, Francijas, Grieķijas, Horvātijas, Slovākijas, Slovēnijas un Ungārijas.

 

Foto: Latvijas vēstniecība Baltkrievijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti