Dalies:

Miris militāro apmācību laikā cietušais Albānijas karavīrs

Miris militāro apmācību laikā cietušais Albānijas karavīrs
  • 11. May. 2019

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā no gūtajām traumām vakar miris Albānijas karavīrs majors Klodians Tanuši, kurš šonedēļ militāro apmācību laikā cieta negadījumā Ādažu poligonā, portālu "Latviesi.com" informē Aizsardzības ministrijā. Atgādinām, ka šajās mācībās neilgi pēc mīnas sprādzienā gāja bojā arī Albānijas Bruņoto spēku virsleitnante Zarife Hasanaja.

“Šajā skumjajā brīdī vēlos paust visdziļāko līdzjūtību karavīra tuviniekiem un draugiem, dienesta biedriem un Albānijas tautai. Vēlos pateikties Intensīvās terapijas klīnikas ārstiem un personālam, kuri darīja visu, lai cīnītos par karavīra dzīvību. Latvija ir ļoti pateicīga mūsu sabiedrotajai Albānijai par ieguldījumu NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

“Izsaku visdziļāko atbalstu un līdzjūtību bojāgājušā karavīra tuviniekiem, dienesta biedriem, Albānijas bruņotajiem spēkiem un Albānijas tautai. Ikvienai tautai smags ir karavīra zaudējums, un mēs šajā smagajā brīdī esam kopā ar mūsu sabiedrotajiem,” uzsver Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Lasītākās ziņas valstī

Negadījums Ādažu poligonā notika pirmdien, 6.maijā, plkst.9:13. Tajā dzīvību zaudēja viens Albānijas bruņoto spēku karavīrs un divi tika nogādāti Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā. Pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanas viens no viņiem slimnīcu pameta jau 6.maijā, gūtās traumas bija virspusējas. Otra karavīra stāvoklis bija galēji smags un Intensīvās terapijas klīnikā ārsti cīnījās par viņa dzīvību.

Militārā policija ir uzsākusi un veic kriminālprocesu, tajā ir veiktas sākotnējās neatliekamās izmeklēšanas darbības, piesaistot arī kompetentus ekspertus no Valsts policijas. Lai noteiktu sprādziena iemeslu un to, kāds sprādzienbīstams priekšmets ir detonējis, tiks veiktas ekspertīzes. Izmeklēšanas interesēs uz doto brīdi nekāda plašāka informācija netiek sniegta.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Latvijā dienesta pienākumus pilda aptuveni 20 nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas inženieri no Albānijas.

Foto: Albānijas Bruņotie spēki;  virsleitnantes Zarifes Hasanajas sagaidīšana "Mātes Terēzes" lidostā Albānijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti