Dalies:

Minsterē Ziemassvētku gaidās bauda teātri un kārumus no Latvijas

Minsterē Ziemassvētku gaidās bauda teātri un kārumus no Latvijas
  • 12. Dec. 2017

Sestdien Minsteres Latviešu centrā norisinājās skaists pasākums Ziemassvētku noskaņās: mazie varēja vērot muzikālu rotaļu uzvedumu “Stiķa un Niķa Ziemassvētki”, bet lielie – baudīt latvisku gaisotni un iepirkties Ziemassvētku preču tirdziņā.

"Stiķa un Niķa Ziemassvētki" ir stāsts par diviem rūķiem, kuri paveikuši nedarbu – aiztikuši burvju grāmatu, kas tāpēc vairs nespīd. Lai situāciju labotu, viņiem kopā ar bērniem un sivēnu vajadzēja izdarīt labus darbiņus. Izrāde veidota arī kā ceļojums pie Ziemassvētku vecīša – ar gan ar vilcienu, gan lidmašīnu. Beigu beigās gan rūķiem, gan bērniem, protams, izdevās satikt vecīti! Bērni ļoti aktīvi iesaistījās rotaļās un spēlēs, atbildēja uz rūķu jautājumiem, tādējādi apliecinot, ka arī, dzīvojot svešumā, zina un saprot latviešu valodu!

Izrādē piedalījās aktieri Modris Kokins un Ineta Vanaga, pie skaņu pults bija Ieva Vanaga – mākslinieki no Valmieras Latvijā.


Kā stāsta Minsteres Latviešu centra pārstāve Ance Putniņa, pasākums bija kupli apmeklēts: sapulcējās teju 200 sarīkojuma dalībnieku. Bērni bijis ap 80, bet katram līdzi - viens vai pat divi pieaugušie. Pasākumu apmeklēja gan latvieši no Minsteres un tās apkārtnes, gan tautieši no tālākām pilsētām. Taču lielākā daļa klātesošo bija Minsteres latviešu skoliņas audzēkņi un viņu ģimenes locekļi. Bija ieradušies arī daži tā sauktās vecās trimdas pārstāvji, tomēr pārsvarā šoreiz dalībnieku vidū bija jaunie vecāki ar savām atvasēm, "jaunās trimdas" pārstāvji.

Ance vērtē, ka pasākums sniedza lielisku iespēju sanākt kopā visiem tuvienes un tālienes latviešiem, iepazīties ar vēl nesatiktajiem tautiešiem, sadraudzēties bērniem un ģimenēm. “Kāds varbūt pirmo reizi ko vairāk uzzināja par centra darbību, par pulciņiem, kas te darbojas,” teic Ance. Klātesošajiem bija iespēja nobaudīt kopā pelēkos zirņus un karstvīnu. Valdīja ļoti jauka pirmssvētku atmosfēra ar nerimstošām latviešu valodas čalām un bērnu smiekliem.


Sestdien Minsteres latviešu centra apmeklētāji varēja arī iegādāties dažādus gardumus no Latvijas - piparkūku mīklu, saldos cepumus "Riekstiņi" un "Sēnītes", biezpiena sieriņus, “Lāču” maizi, dzērvenes, dažādus atstarojošus latviešu simbolus un daudz ko citu.

Norisinājās arī loterija, kurā varēja laimēt gan dāvanu kartes, gan rotaļlietas un dažādus sīkumus. Iespēja, samaksājot vienu eiro, vilkt lozes jo sevišķi patika mazajiem. Loterijā nopelnītie līdzekļi tiks kādam no SOS ciematiem Latvijā.


Raksts tapis projekta "Latvijas Diasporas LV100 notikumu atspoguļošana plašsaziņas līdzekļos" ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti