Dalies:

Minskā, Baltkrievijā atzīmē Jāņa Streiča gadu

Minskā, Baltkrievijā atzīmē Jāņa Streiča gadu
  • 14. Nov. 2016

3. novembrī Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Dr. Mārtiņš Virsis atklāja ceļojošo izstādi “Jāņa Streiča kinogads: filmas, cilvēki, laikmets” Baltkrievijas Kino vēstures muzejā. Izstādes atklāšanā piedalījās kinorežisors Jānis Streičs, Nacionālā Kino Centra un Baltkrievijas Kino vēstures muzeja pārstāvji, kā arī baltkrievu un latviešu skatītāji. Baltkrievija ir pirmā izstādes ekspozīcijas vieta pēc Latvijas, kur tā tika atklāta, atzīmējot Jāņa Streiča 80. gadu jubileju. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja noskatīties Jāņa Streiča spēlfilmu “Rūdolfa mantojums”, kas veidota pēc Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem.

2. novembrī ar režisora Jāņa Streiča dalību Latvijas vēstniecības telpās bija iespēja noskatīties spēlfilmu “Cilvēka bērns”. Uz tikšanos ar režisoru un filmas noskatīšanos pulcējās latviešu diaspora Minskā, Biznesa kluba dalībnieki un vēstniecības darbinieki.

4. novembrī režisors J.Streičs goda viesa statusā piedalīsies ХХІІІ starptautiskā kinofestivāla "Ļistopad - 2016" (Лістапад). atklāšanā. Savukārt Baltkrievijas Kino vēstures muzejs baltkrievu skatītājus turpinās iepazīstināt ar kinorežisora daiļradi, muzeja telpās demonstrējot astoņas Jāņa Streiča spēlfilmas.

Lasītākās ziņas valstī

Ņemot vērā, ka 2016. gada septembrī Jānim Streičam apritēja 80, Latvijas Nacionālais Kino centrs un Rīgas Kino muzejs ir pasludinājis 2016.gadu par Jāņa Streiča kino gadu.

Foto: Latvijas Republikas vēstniecība Baltijas Republikā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti