Dalies:

Ministrs: Krīze atklājusi ārvalstīs nelegāli nodarbinātus un sociāli neaizsargātus cilvēkus

Ministrs: Krīze atklājusi ārvalstīs nelegāli nodarbinātus un sociāli neaizsargātus cilvēkus
CC0 licence
  • 24. Apr. 2020

Covid-19 krīze atklājusi, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji ārvalstīs ir nodarbināti nelegāli un pašlaik nav sociāli aizsargāti, informē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV). Viņš klāstīja, ka ēnu ekonomikas problēmas krīze atklājusi ne tikai Latvijā.

Ministrs stāstīja, ka interese no repatriantiem joprojām ir liela. Pašlaik ministrijai zināms par vēl aptuveni 2400 cilvēkiem, kas vēlas atgriezties Latvijā. Organizējot repatriācijas reisus, ministrija priekšroku atgriezties Latvijā dodot tiem, kam radušās sociālās problēmas. Rinkēvičs apliecināja, ka repatriācijas reisi turpināsies.

Taču ministrs pieļāva, ka repatriantu skaits varētu būt vēl lielāks, jo daudzi nogaida, kāds būs Ministru kabineta lēmums pēc 12.maija, kas pašlaik ir noteikts kā ārkārtējās situācijas beigu termiņš. Līdzīgi esot bijis aprīlī, kad daļa iedzīvotāju gaidījusi, ka pēc 14.aprīļa, kas bija pirmais ārkārtējās situācijas termiņš, atsāksies lidojumi un būs iespējas ceļot. Rinkēvičs uzsvēra, ka valsts nesedz izdevumus, kas saistīti ar repatriāciju, taču nodrošina iespēju iegādāties biļetes par saprātīgu cenu.

Lasītākās ziņas

Jau ziņots, ka pēc ārkārtējās situācijas pagarinājuma iestāšanās tiek organizēti jauni valstspiederīgo repatriācijas reisi uz Latviju. Krīzei sākoties, Konsulārajā reģistrā reģistrējušies bija aptuveni 4000 iedzīvotāju, kas vēlējušies atgriezties. Tikpat daudz cilvēkiem ministrija ir palīdzējusi atgriezties.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti