Dalies:

Ministrs: 4 miljonu ES fondu izkrāpšanas lietā iesaistīti arī LIAA darbinieki

Ministrs: 4 miljonu ES fondu izkrāpšanas lietā iesaistīti arī LIAA darbinieki
  • 20. Mar. 2019

Valsts policija aizturējusi piecas personas, kuras tur aizdomās par 4 miljonu eiro izkrāpšanu no Eiropas Savienības (ES) Reģionālās attīstības fonda. Latvijas Televīzijas rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka tas saistīts ar pievadķēžu ražošanas rūpnīcu “Ditton Chain”. Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (“KPV LV”) LTV raidījumā “Viens pret vienu” sacīja, ka lietā iesaistīti arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras darbinieki (LIAA).

Ministrs atzina, ka pagaidām ir maz informācijas par notikušo, bet, kad tiks noskaidrots, kas īsti noticis, kā atbildība un kā vaina tā ir, būs “attiecīgas sekas” atbildīgajiem.

Jautāts, vai tās sekas būtu kriminālprocesa rezultāts vai politiskais lēmums, Nemiro sacīja, ka “politiskais lēmums nevar būt pārsteidzīgs”.

Lasītākās ziņas valstī

LTV vēstīja, ka ir zināms - par Daugavpils uzņēmumu “Ditton Chain” Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra ir vērsusies ar iesniegumu Valsts policijā.

Tiesa gan – līdz šim nedz policija, ne aģentūra nav apstiprinājusi, ka tiešām kriminālprocess ir saistīts ar konkrēto uzņēmumu.

“Jebkurā tādā gadījumā, kur ir šaubas, vai ES struktūrfondi nav iztērēti lietderīgi vai vēl sliktāk - ir nozagti, ir vesela  ļaunuma sērija. Pirmkārt – nauda pazaudēta, un otrkārt – diskreditēta arī pati atbalsta ideja,” norādīja LIAA vadītājs Andris Ozols.

Policijā atzina, ka kriminālprocess sākts par krāpšanu lielā apmērā organizētā grupā un par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

“Policija veica virkni procesuālo darbību – kratīšanas, tai skaitā vairākās Latvijas vietās. Pagaidām notiek aktīvs darbs, izmeklēšanas interesēs diemžēl neko vairāk komentēt nevarēšu,” norādīja policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks Pēteris Bauska.

Tikmēr Daugavpilī jau sāk apsvērt, ar ko var nākties rēķināties “Ditton grupas” uzņēmumos strādājošajiem. Pēc domes aplēsēm – kopumā tie esot ap 300 darbinieki.

“Mēs esam jau sazinājušies ar Nodarbinātības valsts aģentūru, gan arī ar “Citadeles” banku, kura faktiski kreditē atsevišķas uzņēmuma darbības pozīcijas, lai sakārtotu iespējamos riskus tiem cilvēkiem, kuri varētu zaudēt darbu. Bet mēs domājam un ceram, ka izmeklēšanai ir jābūt pietiekami rūpīgai, ātrai un skaidrai. Galvenais, lai mūsu cilvēki nepazaudētu darbu,” sacīja pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”).

Pēc neoficiālas informācijas aizturēto vidū ir viens no "Ditton" īpašniekiem Vladislavs Drīksne. Attiecībā uz visiem aizturētajiem 48 stundu laikā ir jālemj par turpmākajiem drošības līdzekļiem. Vai tiesai tiks lūgts piemērot apcietinājumu – policija pagaidām neatklāj. Savukārt rūpnīcas administrācija uz LTV mēģinājumiem sazināties neatsaucās.  

Autors: LTV "Panorāma"

Foto: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti