Dalies:

Ministre: Latvijā izglītības nodrošināšanas risinājumi labā līmenī

Ministre: Latvijā izglītības nodrošināšanas risinājumi labā līmenī
CC0 licence
  • 16. Apr. 2020

Eiropas valstu vidū izglītības jomā Latvija ir ļoti labā situācijā, ja ne pašā augšgalā, tādu pārliecību šodien žurnālistiem pauda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP). Ministre norāda, ka visā Eiropā izglītības jomā jārisina līdzīgas problēmas.

Latvija atrodas ļoti labā situācijā, pateicoties tehnoloģiskajiem risinājumiem, izvēlētajam mācību procesam un mācību metožu pieejamībai, uzskata Šuplinska.

Problēma ir bērnu pārslodze, jo skolotāji nespēj uzreiz saplānot savstarpējo starppriekšmetu saikni. Tāpat ministre uzsvēra, ka mūsdienās jauniešiem jāmāca, kur atrast noteiktas lietas un kā šīs zināšanas nostiprināt, nevis jādod "pilnīgi sīkas detaļas katrā priekšmetā".

Lasītākās ziņas valstī

Vaicāta par citu ES valstu skatījumu uz centralizētajiem eksāmeniem, Šuplinska norādīja, ka gala lēmumi attiecībā uz eksāmeniem lielākoties nevienā valstī nav pieņemti.

"Lielākā daļa, ieskaitot Lietuvu un Igauniju, gatavojas centralizētajiem eksāmeniem. Ir valstis, kas saka, ka eksāmeni notiks pēc divām nedēļām, kad tiks atcelts ārkārtējais stāvoklis," stāstīja izglītības ministre.

Viņa uzsvēra, ka lielākā daļa ES valstu ir gatavas tālākai dzīvei un apliecinājušas, ka attālinātās mācības ir "tramplīns" tam.

Jau vēstījām, ka 12.klases skolēniem eksāmenu sesijas pamattermiņš patlaban tiek plānots no 2.jūnija līdz 7.jūlijam, savukārt tiem skolēniem, kas centralizētos eksāmenus nevarēs nokārtot šajā laikā no 9.jūlija līdz 30.jūlijam tiks dots papildtermiņš.

Intervijai "Dienā", runājot par eksāmenu norisi, Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks ieteica strādāt tā, lai eksāmeniem skolēni būtu gatavi. "Pamata scenārijs, kam gatavojamies, ir, ka eksāmenu sesija notiks," atzina Catlaks.

"Ir valdības lēmums pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 12.maijam, tas nozīmē faktiski līdz mācību gada beigām. Nav skaidru ziņu, vai šo stāvokli vēl pagarinās, jo tas būs atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas. Šobrīd informācija liecina, ka situācija ir vairāk pozitīva nekā negatīva. Veselības ministrija ar lielu varbūtību pieļauj iespēju, ka ārkārtējais stāvoklis vairs netiks pagarināts un tiks pieļauta arī pulcēšanās daudz lielākā apmērā nekā pašlaik, bet ar ierobežojumiem," pastāstījis ierēdnis.

Vienlaikus viņš atzina, ja notiks "force majeure" un situācija pasliktināsies tik ļoti, ka būs jāpagarina ārkārtas stāvoklis un jāatceļ arī visi pasākumi jūnijā un jūlijā, krīzes scenārijs ir atcelt eksāmenus un izlikt tikai gada atzīmes. "Tas šobrīd šķiet vismazāk ticamais scenārijs, bet ir jāgaida, kā situācija attīstīsies," piebilda VISC vadītājs.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti