Dalies:

Milānas latvieši ir cerīgi un darbojas virtuāli

Milānas latvieši ir cerīgi un darbojas virtuāli
No Ilzes Atardo personīgā arhīva
  • 13. Apr. 2020

Itālijas latviešu kora Saule diriģente un Milānas latviešu skolas skolotāja Ilze Atardo stāsta, ka lielākā daļa viņas kora dalībnieku dzīvo šobrīd Covid visvairāk skartajos Itālijas reģionos  - Lombardijā, Veneto, Pjemontē un Šveices pierobežā. Dažas dziedātājas ir mediķes un tiešā veidā saistītas ar ārkārtas situāciju. Pati diriģente dzīvo Pjemontē, netālu no Turīnas, un šobrīd plānots, ka stingrie izolācijas noteikumi turpināsies līdz 3. maijam.

“Tas izjauc plānus rīkot jau izziņoto ģimeņu nometni maija sākumā, kurai bija pieteikušies dalībnieki no vairākām kaimiņvalstīm un arī teātris no Latvijas,” teic Ilze. “Šī būtu jau ceturtā reize, kad biedrība ALISI un koris Saule svinētu kopā ar viesiem Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienu. Tas bija ļoti gaidīts un tradicionāli plaši apmeklēts pasākums.”

Kora mēģinājumi nenotiek, jo daudzi koristi ir ne tikai mediķi, bet arī skolotāji, kuriem ir vairāk darba nekā tad, kad viņi gāja klasē pie skolēniem: “Droši vien dzied klusi pie sevis, sirdī. Varbūt pēc Lieldienām sāksim kaut ko domāt, jo vajag jau arī kādu iemeslu lai dziedātu, plānu. Taču šobrīd pasaule ir tik neplānojama, ka nevar saprast, kā īsti rīkoties. Nekad nebūtu domājusi, ka šādi laiki pienāks... pirmo reizi pat pusgadu uz priekšu neko nevar droši saplānot,” stāsta Ilze.

Lasītākās ziņas valstī

Toties latviešu skola Milānā un Boloņā darbu turpina. “Jau martā aktīvākie bērni mācījās Lieldienu tradīcijas, dziesmas par pavasari, kopā runājām par tradīcijām, bērni un vecāki no abām skolām katrs savās mājās arī dziedāja un dejoja,” turpina Ilze. “Šobrīd Whatsapp grupā katrs rāda savus Lieldienu dekorus un skaisti krāsotās olas. Nākamajā nedēļas nogalē atkal plānotas virtuālās nodarbības. Tā ir iespēja, ko izmantojam, tomēr ļoti ilgojamies pēc satikšanās klātienē un ceram, ka vismaz Jāņus varēsim ielīgot dabā.”

Diemžēl šonedēļ tapis zināms, ka SIF atcēlis diasporas bērnu nometņu projektu konkursu, kurā arī Ilze Atardo cerēja vadīt itāļu un citu zemju latviešiem mīļo nometni Daugavas stāsti.

Aprīļa sākumā Ilzei bija plānots doties uz Sicīliju, kur viņa bija aicināta ALISI vārdā piedalīties skolēnu mākslas un literatūras konkursa žūrijā Gulbenes sadraudzības pilsētā Palma di Montekjaro.

Tomēr Ilze Atardo ir cerīga: “Daudzi plāni tagad gaidīs labākus laikus. Un tādi noteikti būs!  Šobrīd ir svarīgi saglabāt savu un apkārtējo veselību, atbalstīt vienam otru virtuāli un ticēt, ka ārkārtas situācija neilgs bezgalīgi, jo pavasaris visapkārt aicināt aicina. Možu garu mēs uzturam, viens otru dažādi pabakstot un izbaudot, ka katru dienu var skatīties operu ierakstus, piemēram, šonedēļ ar Antoņenko piedalīšanos šeit, Milānas operteātrī La Scala. Var noskatīties arī to, ko piedāvā Latvija. Turamies veseli un atbalstām savus mediķus!”

Latviesi.com sadarbībā ar Latvijas Institūtu veido kalendāru-platformu "Ar Latvijas vārdu pasaulē". Ārkārtas stāvokļa laikā mēs daudz vairāk informēsim par to, kā latvieši visā pasaulē turpina savas aktivitātes interneta vidē.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti