Dalies:

Mīkstina ierobežojumus daļai profesionālo sportistu, amatierkolektīviem un klātienes izglītībai

Mīkstina ierobežojumus daļai profesionālo sportistu, amatierkolektīviem un klātienes izglītībai
  • 21. May. 2020

No 1.jūnija darboties klātienes treniņos un nodarbībās atkal būs ļauts daļai profesionālo sportistu, amatiermākslas kolektīviem, drīkstēs rīkot klātienes izglītības konsultācijas un valsts pārbaudes darbus. Zaļā gaisma dota arī bērnu nometnēm. Šādu lēmumu pieņēmis Latvijas Ministru Kabinets.

Valdība šodien lēma atļaut rīkot sporta treniņus, ja sportisti ir Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības vai Latvijas Paralimpiskās vienības dalībnieki, kā arī tādu komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu dalībnieki, kuri veic no rakstveida līguma izrietošus sportista pienākumus. Noteikumi paredz, ka treniņu laikā sportisti drīkstēs neievērot 2 metru distances noteikumu. 

Minētais izņēmums neattiecas uz cīņu sporta veidu sportistiem, kuriem sporta veida specifikas dēļ ilgstoši jāatrodas kontaktā ar citu personu.

Lasītākās ziņas valstī

No 1.jūnija būs atļauti klātienes valsts pārbaudījumi, tai skaitā profesionālās kvalifikācijas eksāmenu un iestājpārbaudījumu norise pamatskolās un vidusskolās.

Tas pats attieksies uz klātienes valsts pārbaudījumiem, tai skaitā profesionālās kvalifikācijas eksāmeniem augstskolās, ja tos nebūs iespējams veikt attālināti.

No jūnija būs arī atļauta profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un pieaugušo neformālās izglītības programmu mācības klātienē, tāpat būs atļautas interešu izglītības programmu mācības klātienē.

Līdz ar vasaras sākumu atļauta būs arī bērnu nometņu norise. IZM Komunikācijas nodaļā norādīja, - tā kā nometnes mēdz būt ļoti dažādas - sākot no interešu izglītības un beidzot ar piedzīvojumu un sporta nometnēm, kā arī to formāti mēdz būt dažādi - dienas vai diennakts, - ir sagatavotas nometņu rīkošanas vadlīnijas, kuras tiks nodotas nometņu organizatoriem. Par interešu izglītības nometnēm papildu informāciju varēs saņemt Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamentā, par sporta nometnēm - IZM Sporta depatamentā.

Tāpat labas ziņas sagaidījuši amatiermākslas kolektīvi - kori, deju kolektīvi, orķestri, mūzikas ansambļi, amatierteātri, fokloras kopas, kapelas, pulciņi un citi. Arī tiem no 1.jūnija būs arī atļauts rīkot mēģinājumus un nodarbības, ievērojot kultūras ministra noteikto kārtību un fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti