Dalies:

Mežaparka jaunās estrādes būvdarbi apsteidz plānoto darbu grafiku

Mežaparka jaunās estrādes būvdarbi apsteidz plānoto darbu grafiku
  • 12. Apr. 2019

Bažām par nākamvasar gaidāmo Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisi nav pamata - Mežaparka jaunās estrādes būvdarbi apsteidz plānoto darbu grafiku par aptuveni pusotru mēnesi, iepazīstoties ar estrādes būvniecības darbu gaitu klātienē, paziņoja Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs.

"Šobrīd ir izpildīti 27 % no kopējā apjoma. Ja būvnieki turpinās apsteigt plānoto grafiku, tad būs jālemj par šogad piešķirtā budžeta grozījumiem. Tomēr priekšā ir gaidāmi sarežģītu konstrukciju montāžas darbi, tāpēc par to lemsim rudenī,” sacīja O.Burovs.


Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcija

"Klātienē pārliecinājāmies, ka Dziesmu svētku jaunās estrādes būvniecības darbi norit raiti un būvnieki ar lielu atbildības sajūtu attiecas pret estrādes pirmā posma īstenošanu noteiktajā termiņā, lai jau 2020. gada vasarā Mežaparka var īstenoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki,” pēc objekta apmeklējuma Mežaparkā apliecina kultūras ministre, Dziesmu svētku padomes priekšsēdētāja Dace Melbārde.

Lasītākās ziņas valstī

Viņa arī atzina, ka būvnieku sniegtā informācija par paveikto un arī estrādes pirmās aprises apliecina - sidraba birzs Dziesmu kalnā būs svētku dalībniekiem ērtāka, vieglāk pieejama un drošāka, savukārt akustisko risinājumu ziņā tā būs viena no vismodernākajām brīvdabas estrādēm Eiropā.

"Šobrīd objektā turpinās dzelzsbetona monolītā karkasa un ārējo inženiertīklu izbūves darbi. Ik dienu objektā trīs maiņās strādā vidēji 115 darbinieku. Ir izbūvēts viss nulles cikls, un jau ir uzsākta otrā stāva konstrukciju izbūve. Šovasar ir plānots izveidot visas dzelzsbetona konstrukcijas, bet līdz ziemai esam iecerējuši pabeigt lielāko daļu no metālu konstrukciju montāžas darbiem, kuras šobrīd tiek ražotas Ungārijā,” informēja PS "LNK, RERE” projektu direktors Valdis Koks.

Mežaparka Lielās estrādes jaunās skatuves būvdarbi tiek organizēti divās daļās. Pirmo daļu ir plānots pabeigt līdz 2020. gada 18. jūnijam pirms XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Otro daļu turpinās īstenot pēc svētkiem līdz 2023. gadam, kad atzīmēs Dziesmu un deju svētku 150. gadadienu.

2016. gada 11. martā, Rīgas domei un Kultūras ministrijas Latvijas Nacionālajam kultūras centram, parakstot līgumu par būvprojekta izstrādi ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem, tika uzsākta Mežaparka Lielās estrādes atjaunošana. Pirmais atjaunošanas posms – skatītāju lauka izbūve – ekspluatācijā tika nodots pagājušā gada 7. jūnijā.

Foto: LETA/ Edijs Pālens

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti