Dalies:

Merkele un Vējonis vienisprātis par ES valstu atšķirību izlīdzināšanu

Merkele un Vējonis vienisprātis par ES valstu atšķirību izlīdzināšanu
  • 23. Feb. 2019

Valsts prezidents Raimonds Vējonis valsts vizītē Vācijā ticies ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli. Bez Latvijas un Vācijas kopīgajām vērtībām, mērķiem un ideāliem augstās amatpersonas pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar aktuālo Eiropas Savienības dienaskārtību -  “Brexit”, gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas un eirozonas stiprināšanu. Savukārt jautājumā par ES daudzgadu budžetu R.Vējonis atzīmēja, ka dzīves līmeņa izlīdzināšanai ES ir jābūt visaptverošai ES daudzgadu budžeta prioritātei.

“Latvijai nav pieņemami samazinājumi Kohēzijas politikā, kas ir lielāki par vidējiem un divreiz lielāki par “Brexit” radīto iztrūkumu,” uzsvēra Latvijas prezidents.

A.Merkele atbildēja, ka Vācija izprot nepieciešamību izlīdzināt valstu un reģionu atšķirības Eiropas Savienībā, informē Valsts prezidenta kancelejā. “Esam saskārušies ar reģionālās attīstības jautājumiem Austrumvācijā un, balstoties uz šo pieredzi, meklēsim atbilstošu pieeju arī ES daudzgada budžeta sarunās,” norādīja A.Merkele.

Lasītākās ziņas valstī

R.Vējonis tikās arī ar Vācijas Bundestāga prezidentu Volfgangu Šoibli. Tikšanās laikā svinīgā ceremonijā R.Vējonis pasniedza V.Šoiblem Triju Zvaigžņu ordeni. Tāpat prezidents pasniedza Latvijas augstākais apbalvojumu bijušajam Vācijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāram, Minhenes drošības konferences vadītājam, vēstniekam Volfgangam Išingeram. Apbalvojums piešķirts par īpašiem nopelniem Latvijas drošības stiprināšanā.

Tikmēr prezidenta kundze Iveta Vējone  Berlīnē piektdien tikās ar latviešu skolas skolotājām. Jāpiebilst, ka valsts vizītes laikā I.Vējonei plānota arī atsevišķa programma. Piemēram, ceturtdien Berlīnē I.Vējone apmeklēja SOS bērnu un jauniešu nodarbinātības iestādi. Savukārt svētdien Hamburgā Valsts prezidentam un I.Vējonei paredzēta tikšanās ar latviešu diasporas pārstāvjiem un Hamburgā studējošiem Latvijas Nacionālo bruņoto spēku kadetiem. Bet pirmdien I.Vējone Hamburgā apciemos vairākas izglītības iestādes bērniem ar īpašām vajadzībām – Alsterdorfas evaņģēliskā fonda bērnudārzu un Ērika Kestnera skolu.

Foto: Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti