Dalies:

Merkele: "Covid-19" ir lielākā krīze kopš Otrā pasaules kara

Merkele: "Covid-19" ir lielākā krīze kopš Otrā pasaules kara
LETA/Ieva Čīka
  • 19. Mar. 2020

Vācijas kanclere Angela Merkele uzskata, ka jaunā koronavīrusa epidēmija ir Vācijas lielākais izaicinājums un krīze kopš Otrā pasaules kara. Uzrunā nācijai viņa aicināja pilsoņus ievērot stingros pārvietošanās ierobežojumus un būt solidāriem, ziņo lsm.lv.

“Liela spiediena apstākļos visā pasaulē notiek pētījumi, taču joprojām nav ne terapijas, ne vakcīnas pret koronavīrusu. Kamēr vien tas tā būs, mūsu rīcības pamatnostādne būs viena – palēnināt vīrusa izplatīšanos, to izstiept pa mēnešiem un tādējādi iegūt laiku. Laiku, lai varētu izstrādāt zāles un vakcīnas, bet galvenokārt – lai visi, kas saslimst, varētu saņemt vislabāko iespējamo aprūpi,” sacīja Merkele.

Vācijā līdz šim reģistrēti vairāk nekā 10 000 inficēšanās un 28 nāves gadījumi. Bet eksperti brīdina, ka vīruss varētu inficēt pat 70% Vācijas iedzīvotāju jeb apmēram 60 miljonus cilvēku.

Lasītākās ziņas

Pasaules Veselības organizācijas dati liecina, ka līdz vakardienai, 18.martam, pasaulē kopumā oficiāli reģistrēti vairāk nekā 191 tūkstotis inficēšanās gadījumu, no kuriem miruši 7807 cilvēki.

Eiropā vissmagāk skartas Itālija (31506 gadījumi), Spānija (11178), Francija (7652) un Vācija (7156). Straujš uzplaiksnījums aizvadītajās dienās noticis Amerikas Savienotajās Valstīs, kur oficiāli identificēto gadījumu skaits sasniedzis 3536. Blakus esošajā Kanādā pēc PVO ziņām šobrīd reģistrēti 424 "Covid-19" gadījumi.

Līdz šim Latvijā kopā veikti 2 144 izmeklējumi pesonām ar aizdomām par "Covid-19", apstiptināts 71 saslimšanas gadījums.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti