Dalies:

Meksikā izdots Arno Jundzes romāns

Meksikā izdots Arno Jundzes romāns
LETA/Ieva Čīka
  • 18. May. 2020

Meksikā pirmoreiz izdots Latvijas autora romāns - rakstnieka Arno Jundzes "Putekļi smilšu pulkstenī" informē apgāda "Zvaigzne ABC" pārstāve Kristīne Ilziņa. Romānu tulkojusi Meksikā dzīvojošā latviete Agnija Anča.

Romāns vēsta par naivu jaunekli, kurš sapņo par romantisku nākotni ar plaši atvērtām iespēju durvīm, bet nonāk Afganistānas kara ellē, kur spiests darīt visu, lai viņam vispār būtu kāda nākotne, bet šajā nākotnē nogalināt būs vieglāk nekā mīlēt. Savukārt Gulagu pārcietis luterāņu mācītājs kalpo Dievam vientulībā, jo ciema ļaudis ar viņu nereti baidās pat sveicināties. Talantīgs pētnieks tūkstošgades mijā lolo domu par zinātnisku karjeru, bet, lai uzturētu ģimeni, kļūst par traktoru pārdevēju. Reiz slavens, bet nu atkarībā iestidzis žurnālists priecājas, jo atradis mūža lielo materiālu, nenojaušot to, ka viņu izmanto specdienesti.

Meksikas portālā "sinembargo.mx" autore Diāna Ramireza Luna slavējusi romāna vēsturiskās kvalitātes, autora humora izjūtu un bagāto valodu, piebilstot, ka romāns, lai gan biezs, lasās viegli un ātri, taču viņa aicina novērtēt arī to, ka šī nav vieglā literatūra.

Lasītākās ziņas valstī

Jundzes romānu "Putekļi smilšu pulkstenī" latviešu valodā izdeva apgāds "Zvaigzne ABC". Romāna tulkošanu un izdošanu Meksikā atbalstīja platforma "Latvian Literature".

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti