Dalies:

Meksikā atklās Latvijas stikla dizaina izstādi

Meksikā atklās Latvijas stikla dizaina izstādi
  • 23. Feb. 2015

24.februārī Meksikas galvaspilsētā Mehiko Latvijas vēstnieks Amerikas Savienotajās Valstīs un Meksikā Andris Razāns Fransa Maijera muzejā (Museo Franz Mayer) atklās Latvijas mākslinieka Arta Nīmaņa stikla dizaina izstādi "Latvieša balss stiklā", kas ir oficiālais Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmas pasākums Meksikā. Stikla dizaina izstāde ir Latvijas vēstniecības ASV pirmā rīkotā izstāde Meksikā, kur tās iedzīvotājiem ir iespēja uzzināt par Latviju un tās kultūru.

Stikla dizaina izstādē īpaša nozīme atvēlēta sintēzei starp formu, funkciju, vienkāršību un smalkumu, kas atainota stikla un kristāla skulptūrās. Izstāde "Latvieša balss stiklā" caurvij stilizētu formu, līniju, ritma, emociju un plastikas nots. Mākslas darbi tapuši, izmantojot karsto stikla pūšanas tehniku. Speciāli šai izstādei ir izgatavots stikla dizaina velosipēds, to veltot muzejā notiekošajai izstādei par velosipēdu vēsturi un attīstību, kā arī ietekmi uz cilvēku dzīvesveidu lielpilsētā.

2014.gadā izstādi "Latvieša balss stiklā" Latvijas vēstniecība ASV, Vašingtonā, Mākslas galerijā atklāja Latvijas Republikas Ministru preizdente Laimdota Straujuma vizītē ASV.

Lasītākās ziņas valstī

Latvijas vēstniecība ASV izstādi "Latvieša balss stiklā" Fransa Maijera muzejā organizē sadarbībā ar muzeju, SIA "CEMEX", SIA "Pata AB" un Latvijas goda konsuli Meksikā Beatrisi Āboltiņu Trūbladu (Beatrice Aboltins Trueblood).

Izstāde apskatei Mehiko iedzīvotājiem un viesiem būs pieejama no 2015.gada 24.februāra līdz 12.aprīlim.

Publicitātes foto

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti