Dalies:

Meklē finansējumu mediju darbības uzturēšanai

Meklē finansējumu mediju darbības uzturēšanai
LETA/Ieva Leiniša
  • 20. Mar. 2020

Kultūras ministrija (KM) un Mediju politikas konsultatīvā padome izstrādā priekšlikumus nozares atbalstam. Noris darbs, lai plašsaziņas līdzekļi varētu turpināt operatīvas un kvalitatīvas informācijas nodrošināšanu sabiedrībai ārkārtējās situācijas laikā. KM priekšlikumus par nepieciešamajiem atbalsta mehānismiem medijiem izskatīšanai valdībā virzīs 24.marta sēdē.

Kā norādīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK), tiek apzinātas visas iespējas, lai pārdalītu vai pārorientētu finansējumu esošā budžeta ietvaros.

"Tāpat apzinām iespējas piesaistīt papildu finansējumu, ņemot vērā ārkārtas stāvokli un īpašo situāciju mediju nozarē," akcentēja ministrs, piebilstot, ka konsultācijās par nepieciešamajiem atbalsta pasākumiem un tā sadales kritērijiem tiek iesaistītas arī mediju nozares asociācijas un akadēmiskās vides pārstāvji.

Lasītākās ziņas valstī

Latvijas mediju atbalstam šajā krīzes situācijā jau pārdalīti 260 000 eiro, kas iepriekš bija paredzēti kā arī Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu atspoguļošanai. Valdība atbalstīja Nacionālās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lūgumu pārdalīt sabiedriskajiem medijiem iepriekš novirzīto summu Rīgas ārkārtas vēlēšanu atspoguļošanai un šos līdzekļus izlietot, lai mediji informētu sabiedrību par "Covid-19" izplatību un ierobežošanu.

No šiem 220 000 eiro 75 000 eiro paredzēti komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, 158 587 - Latvijas Televīzijas vajadzībām, bet mazliet vairāk nekā 25 674 eiro - Latvijas Radio vajadzībām.

Nauda no neparedzētajiem līdzekļiem piešķirta ar mērķi nodrošināt plašu un efektīvu sabiedrības informēšanu un izglītošanu par "Covid-19". Vienlaikus Āboliņš norādīja, ka Latvijas komerciālo mediju atbalstam jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 krīzes laikā kā minimums nepieciešami 700 000 eiro, lai nodrošinātu mediju izdzīvošanu. Mediju nozare atrodas dramatiskā situācijā, jo strauji krīt reklāmas ieņēmumi. Papildu finansējumu NEPLP kopā ar Kultūras ministriju valdībai prasīs nākamnedēļ.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti