Dalies:

Mehiko atklāj stikla dizaina izstādi Latvieša balss stiklā

Mehiko atklāj stikla dizaina izstādi Latvieša balss stiklā
  • 25. Feb. 2015

24.februārī Meksikas galvaspilsētā Mehiko Latvijas vēstnieks Meksikā Andris Razāns Fransa Maijera muzejā (Museo Franz Mayer) atklāja Latvijas mākslinieka Arta Nīmaņa stikla dizaina izstādi "Latvieša balss stiklā", kas ir oficiālais Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmas pasākums Meksikā. 

Izstādes atklāšanā A.Razāns teica: "Man ir patiess gandarījums šajā vēsturiskajā brīdī būt Mehiko un atklāt pirmo Latvijas vēstniecības Meksikā  kultūras pasākumu. Tāpat ir prieks, ka ir izdevies sagatavot un izstādīt Fransa Maijera muzejā tieši Arta Nīmaņa stikla mākslas darbus, jo A.Nīmanis ir viens no labākajiem stikla dizaineriem Latvijā."

Vēstnieks atzīmēja, ka māksla ir tiešs un spēcīgs komunikācijas līdzeklis starp cilvēkiem un tautām. Tieši tāda ir arī mākslinieka darbu izstāde, kas mudinās Meksikas iedzīvotājus tuvāk iepazīt Latviju un tās iedzīvotājus. Uzrunas nobeigumā vēstnieks pateicās Latvijas goda konsulei Meksikā Beatrisei Āboltiņai Trūbladai (Beatrice Aboltins Trueblood) par enerģiju un nesavtīgo darbu, kas ieguldīts izstādes sagatavošanā, kā arī Fransa Maijera muzeja direktoram Hektoram Riveiram Borelam (Héctor Rivero Borrell) un izstādes līdzfinansētājiem kompānijām SIA "CEMEX" un SIA "PATA AB".

Lasītākās ziņas valstī

Stikla dizaina izstādē īpaša nozīme atvēlēta sintēzei starp formu, funkciju, vienkāršību un smalkumu, kas atainota stikla un kristāla skulptūrās. Izstāde "Latvieša balss stiklā" caurvij stilizētu formu, līniju, ritma, emociju un plastikas nots. Mākslas darbi tapuši, izmantojot karsto stikla pūšanas tehniku. Speciāli šai izstādei ir izgatavots stikla dizaina velosipēds, to veltot muzejā notiekošajai izstādei par velosipēdu vēsturi un attīstību, kā arī ietekmi uz cilvēku dzīvesveidu lielpilsētā. Paralēli stikla mākslas darbiem pie sienām izvietotas Rīgas skatu un jūgendstila ēku fotogrāfijas, ļaujot Mehiko iedzīvotājiem un viesiem iepazīt dažādo Latviju kultūras mantojumu. 

Izstādes atklāšanu kuplā skaitā apmeklēja Mehiko rezidējošā diplomātiskā korpusa vēstnieki un vēstniecību pārstāvji, Meksikas valsts pārvaldes darbinieki, mākslas pasaules pazināji, stikla dizaina eksperti, kompānijas SIA "CEMEX" darbinieki un citi interesenti. Klātesošos viesus priecēja latviešu arfistes Guntas Salakas - Pilskalnas (Gunta Salaks-Pilskalns) uzstāšanās.

Latvijas vēstniecība ASV izstādi "Latvieša balss stiklā" Fransa Majera muzejā Meksikā organizēja sadarbībā ar muzeju, SIA "CEMEX", SIA "Pata AB" un Latvijas goda konsuli Meksikā Beatrisi Āboltiņu Trūbladu.

Izstāde apskatei Mehiko iedzīvotājiem un viesiem būs pieejama no 24.februāra līdz 12.aprīlim.

Foto: Latvijas Republikas Ārlietu ministrija


Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti