Dalies:

Mazāk nekā puse valstspiederīgo līdz šim Lielbritānijā reģistrējuši savu dzīvesvietu

Mazāk nekā puse valstspiederīgo līdz šim Lielbritānijā reģistrējuši savu dzīvesvietu
Latvijas Radio
  • 18. Oct. 2019

Aptuveni 16 000 Latvijas valstspiederīgo Lielbritānijā ir reģistrējuši savu dzīvesvietu, kas ir mazāk nekā puse no Apvienotajā Karalistē dzīvojošās diasporas, intervijā Latvijas Radio atzina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība").

Ministrs brīdināja, ka Lielbritānijai izstājoties no Eiropas Savienības, tie cilvēki, kas nav spējuši pierādīt, ka viņu juridiskais statuss atbilst Apvienotās Karalistes likumiem, var tikt lūgti atstāt valsti. Rinkēvičs uzsvēra, ka gan Lielbritānijas valdības, gan Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) un Latvijas vēstniecības interneta vietnēs ir pietiekami daudz informācijas par to, kā iespējams reģistrēt savu dzīvesvietu. Tāpat Latvijas iestādes sniedz gan telefoniskas, gan elektroniskas konsultācijas par nepieciešamo rīcību.

Rinkēvičs atzina, ka situācija saistībā ar "Brexit" joprojām ir neskaidra un mainīga. "Tā ir ļoti sašķelta politiskā vide un ļoti sašķelta sabiedrība. Ja vienošanās [britu parlamentā] netiek apstiprināta, domāju, ka būs plaša iekšpolitiskā krīze - ārkārtas vēlēšanas vai referendums. Ja valsts gatava iet uz referendumu, vai vēlēšanām - tad mums Lielbritānijas palikšana Eiropas Savienībā būs jāatbalsta uz kādu brīdi," pauda ārlietu ministrs.

Lasītākās ziņas valstī

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti