Dalies:

Maskavas starptautiskā kino festivāla ietvaros demonstrētas vairākas Latvijā radītas filmas

Maskavas starptautiskā kino festivāla ietvaros demonstrētas vairākas Latvijā radītas filmas
  • 27. Apr. 2018

No 19. līdz 26.aprīlim noritēja Maskavas starptautiskais kino festivāls. Šogad tā ietvaros tika demonstrētas vairākas Latvijas filmas. Konkursā piedalījās Jāņa Norda spēlfilma “Ar putām uz lūpām”, kas tapusi studijā Tasse Film.

Par godu Baltijas valstu dibināšanas simtgadei tika izveidota īpaša Baltijas valstu kino programma, kurā tika iekļautas dažādu gadu filmas – gan kinoklasika, gan jaunāko laiku filmas. Latviju šajā programmā pārstāvēja Aika Karapetjana jaunākā spēlfilma Pirmdzimtais (2017) un Rolanda Kalniņa klasiskā spēlfilma Ceplis (1972) atjaunotā versijā, Latvijas studija Lokomotīve un producents Roberts Vinovskis ir arī viens no kopražojuma partneriem igauņu spēlfilmā Lomu spēles / Teesklejad (2016), kurai mūziku rakstījis Latvijas komponists Kārlis Auzāns.

Dokumentālā kino programmā Brīvā doma / Свободная мысль viena no 14 atlasītajām filmām bija astoņu valstu kopražojums ar Latvijas studijas VFS Films līdzdalību, lietuviešu režisora Arūna Mateļa dokumentālā filma Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule, kur nopietnu operatora darbu ieguldījuši Latvijas operatori Ivars Zviedris un Valdis Celmiņš (Latvijā filmas pirmizrāde 27. aprīlī).

Baltijas valstu kino programma tika rīkota sadarbībā ar Baltijas valstu nacionālajām filmu institūcijām, un ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti