Dalies:

Maskavas Caricinas pils muzejā godina Raini un Aspaziju

Maskavas Caricinas pils muzejā godina Raini un Aspaziju
  • 29. Jan. 2019

27. janvārī Maskavas Caricinas pils muzejā tika rīkots Latvijas kultūras vakars, kurā godināja Raini un Aspaziju.

Atverot pasākumu, vēstnieks M. Riekstiņš uzsvēra, ka jau vairāk nekā simtgadi Rainis un Aspazija ir kalpojuši par Latvijas simboliem. To literārie, kā arī sabiedriskie un politiskie darbi ir kļuvuši par Latvijas neatkarības, kultūras, cilvēktiesību un dzīves vērtību atspoguļojumu, kas likuši pamatus mūsdienu Latvijā.

Krievu mākslinieka Dmitrija Minčenoka režisētajā teatrālā uzvedumā tika stāstīts par Raiņa un Aspazijas dzīves gājumu, darbiem un nozīmi Latvijas kultūrā. Vakaru kopumā apmeklēja vairāk nekā 120 lūgto viesu, kuru vidū bija pazīstami Latvijas un Krievijas aktieri, teātru, muzeju un galeriju direktori, Maskavā rezidējošo diplomātisko misiju pārstāvji un Krievijas žurnālisti. Savukārt culture.rf tiešraidē to vēroja ap 200 000 skatītāju.

Lasītākās ziņas valstī

Uzvedumā piedalījās Andris Vītols, Dailes teātra direktors, latviešu izcelsmes aktieri Alla Ivancova (Teatris uz Mazās Bronnās) un Vitālijs Šannikovs (teātris Praktika), kā arī Maskavas konservatorijas pianiste Jeļizaveta Terentjeva un Latvijas diasporas koris “Tālava”.

Pasākumu, Latvijas simtgades zīmē, līdzorganizēja Latvijas vēstniecība Krievijā, Caricinas pils muzejs un Krievijas Nacionālais autortiesību kolektīvā pārvaldījuma fonds.

Foto: Latvijas vēstniecība Krievijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti