Dalies:

Mārtņš Vilsons un Aleksandrs Čaks koncertuzvedumā"Atzīšanās"ir iesēdies dziļi grāciešu sirdīs!

Mārtņš Vilsons un Aleksandrs Čaks koncertuzvedumā"Atzīšanās"ir iesēdies dziļi grāciešu sirdīs!
  • 17. May. 2016

„Sapņi ir mazas sudraba karotes, ar kurām var paēst bez naudas...”skan Aleksandra Čaka vārdi tik tālu no Rīgas, kur uz trotuāra tā arī palikusi dzejnieka sirds, kur vēl vienmēr ‘’miglā asaro logs’’ un pēdējā kaujā aiziet latviešu strēlnieki, „mūžības skarti”. Aiz Grācas baznīcas zāles loga pavasaris it kā spēlē līdzi telpā notiekošajam- starp dzejas pauzēm iedziedas putni, tad lietus lāses piebungo pie rūts. Bet mēs, skatītāji, esam nonākuši Čaka neparastās dzejas varā, un šī skaistā sajūta, kad sapņi atmostas un dvēsele padzeras, mūs neatstāj arī tad, kad beidzamā dzejas rinda izskanējusi.

Kad ir tādas sajūtas, grūti uzrakstīt ko skaļu un oficiālu, vienīgi pateikt patiesu paldies aktierim Mārtiņam Vilsonam, kurš viesojās pie mums, Grācas latviešiem, ar savu Aleksandra Čaka dzejas programmu.

Vīrišķīgi romantisks, ar Čaka un savu sirdi uz skatuves, cilvēciski vienkāršs un īsts sarunās ar mums- tādu mēs satikām un iepazinām Mārtiņu Vilsonu. Tā ir skaista sūtība- atmodināt cilvēkos sapņus, skaista un grūta, jo tur klāt jau vienmēr ir paša sirds, savādāk jau nenoticēs. Mēs noticējām, un tagad Čaka sirds atbalsojas arī Grācā. Paldies!

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti