Dalies:

Mariss Jansons saņems Herberta fon Karajana balvu

Mariss Jansons saņems Herberta fon Karajana balvu
Foto: Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks Facebook konts
  • 28. Mar. 2019

Latviešu diriģents Mariss Jansons aprīlī Zalcburgas Lieldienu festivāla ietvaros Austrijā saņems ikgadējo Starptautisko Herberta fon Karajana balvu par izciliem, pasaules atzinību guvušiem mākslinieciskajiem sasniegumiem, informē "RJMF2019" sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Mariss Jansons ir viens no nedaudzajiem diriģentiem, kura muzikālais mentors bija 20. gadsimta izpildītājmākslas leģenda, diriģents Herberts fon Karajans (1908 – 1989). Abi mūziķi pirmo reizi satikās 1968. gadā, kad Karajans un Berlīnes filharmoniķi viesojās Padomju Savienībā. M. Jansons bija jaunākais starp divpadsmit studentiem, kuri papildinājuši savas prasmes Karajana meistarklasēs. 1971. gadā M. Jansons ieguva godalgotu vietu Starptautiskajā Herberta fon Karajana fonda diriģentu konkursā Berlīnē. “Šī balva ir kā sava veida apļa noslēgums,” notikumu komentē M. Jansons.

Šovasar Mariss Jansons un Bavārijas Radio simfoniskais orķestris sniegs divus koncertus Latvijā, atklājot mūzikas festivālu "Rīga Jūrmala", kas notiks no 19.jūlija līdz 1.septembrim, piedāvājot 20 koncertus Rīgā un Jūrmalā ar pasaules labāko orķestru un solistu piedalīšanos.

Lasītākās ziņas valstī

Starptautisko Herberta fon Karajana balvu 2017.gadā saņēma pianists un komponists Daniils Trifonovs, bet pērn - čelliste Sola Gabeta.

Foto: Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks Facebook konts

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti