Dalies:

LSM.lv: Māra Zandera neērtie jautājumi politiskās atbildības meklējumos

LSM.lv: Māra Zandera neērtie jautājumi politiskās atbildības meklējumos
  • 03. Oct. 2018

Priekšvēlēšanu periodā viena no publikas izpriecām – visnotaļ saprotamām, jāsaka – ir skatīties, kā politiķi atbild uz tā sauktajiem nepatīkamajiem jautājumiem. Nevēlos sacensties ar citiem, mēģinot izprātot, ko vēl kaut ko tādu kandidātiem varētu pajautāt, tomēr man ir daži ierosinājumi, kas turklāt neattiecas nedz uz kandidātu personisko dzīvi, nedz ir no sērijas “kā būtu, ja būtu”.

 

Piemēram, daudzās demokrātijās ir tā, ka partiju līderi atkāpjas no šī posteņa, ja viņu vadītās organizācijas rezultāts vēlēšanās ir bijis neapmierinošs.

Lasītākās ziņas

Būtu tiešām interesanti uzzināt, ko mūsu partiju “pirmie numuri” uzskatītu par tādu neveiksmi, lai viņi pēc vēlēšanu rezultātu uzzināšanas savas pilnvaras noliktu?

Un iztiksim te bez atrunām, ka par šādiem jautājumiem lemj partiju kongresi. Juridiski jā, bet tas netraucē līderim uzņemties atbildību arī pirms šādas kopā sanākšanas.

Nākamais jautājums ir nedaudz riebīgāks. Proti, kandidātiem priekšvēlēšanu periodā nav ne mazāko grūtību teikt, ka pie visām nebūšanām vainīgi ir politiskie konkurenti. 

Tomēr tikpat loģiski būtu uzdot jautājumu, kādas konkrēti institūcijas Latvijā – viena, divas, trīs - kandidātu neapmierina visvairāk?

Kuras ir slikti strādājošas, likvidējamas vispār un tā tālāk. Ministrijas “neskaitās”. Neslēpšu, ka gūtu zināmu prieciņu, redzot, kā dārgais kandidāts strauji mēģina galvā izkalkulēt, cik kurā “kantorī” ir strādājošo, respektīvi, cik lielu potenciālo vēlētāju skaitu viņš riskē ar savu atbildi pēc dažām sekundēm nokaitināt.

Plašāka informācija portālā lsm.lv

Foto: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti