Dalies:

Manitobas latviešu vēstures grāmatas prezentācija Toronto

Manitobas latviešu vēstures grāmatas prezentācija Toronto
  • 20. Jul. 2019

Tieši pirmā vasaras dienā, piektdien 21. jūnijā, Toronto latviešu centrā notika grāmatas Latvian Pioneers, Socialists and Refugees in Manitoba – An illustrated journey through the history of Latvians in Manitoba (1895-2019). Prezentācija apmeklēja apmēram četrdesmit vēstures cienītāji, gan tie kuri grāmatu bija iepriekš pasūtījuši, gan tie kuri nāca to iegādāties.

Autors Viesturs Zariņš pateicās klātesošiem un īsi pieskārās pēdejiem sešiem gadiem, kad tapa grāmata, pie dēkām un izaicinājumiem pētīšanas, rakstīšanas, redakcijas un iespiešanas darbiem. Ja viņš būtu zinājis, kas viņam stāv priekšā tad diez vai grāmata būtu tapusi. Autors izteica īpašu paldies trim cilvēkiem, kuru atbalsts bija būtisks un katram pasniedza grāmatu kā mazu dāvanu. Tie bija Inta Purva, Juris Ķēniņš un Arnolds Smiltnieks. 

Lasītākās ziņas valstī

Vakaru pagodināja vairāki dalībnieki, kuriem ir dziļas saites Manitoba. Imants un Lidija Deme tur pēc karu pavadīja jaunības un studiju gadus. Līdzīgs stāsts bija Aivars un Aiva Vinteriem. Pie tam, Aivas tēvs mācītājs Ēvalds Bērziņš daudzus gadus apkalpoja Vinipega Mārtiņa draudzi tur braucot ar vilcienu no mājām Albertā. Kent Deics vecmāte zaudēja vīru kara laikā un Manitoba ieradās ar diviem dēliem, ka viņu iepazīstināja ar turīgu veclatviešu lauksaimnieku Robert Fišmeisteru. Kent no savas bērnības atcerās skaistas vasaras Fišmeisteru lauksaimniecībā ziemeļos no Dauphin. Pēdīģi Douglas Urban vectēvs ieradās Lac Du Bonnet apkārtnē ap 1910.g. netālu no Lettonia veclatviešu ciematu. Douglas tēvs Arnolds bija viens no tiem, kurš pavadīja autoru pa turienes apkārtni apskatot veclatviešu sētas un vietas 2013.g. Douglas arī īsi uzstājās un izteica pateicību autoram par grāmatu, kas godina un neļauj aizmirst latviešu immigrantus Manitobā.

Grāmatai ir krāsās ar cietiem vākiem. Tai ir 240 lpp, ap 50.000 vārdi un bagātīgu ilustrēta ar 450 fotogrāfijām, daudzas no kurām nekad iepriekš nav bijušas publicētas. To var iegādāties Toronto latviešu centra Letts Shop par $50 CAD (ieskaitot 5% nodokļus). Klāt nāk pārsūtīšanas izdevumi, ja pircējs dzīvo ārpus Toronto apkārtnes.

Autors: Viesturs Zariņš

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu " Latvija Amērikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti