Dalies:

Mākslu augstskolu studenti aicina uz trimdas dzejas performanci Cēsīs

Mākslu augstskolu studenti aicina uz trimdas dzejas performanci Cēsīs
Publicitātes foto
  • 12. Jul. 2019

Cēsu Mākslas festivāla ietvaros 12. jūlijā Koncertzāles “Cēsis” kino zālē plkst. 19.00 un 20.00 Latvijas mākslu augstskolu jaunieši aicina piedalīties trimdas dzejas lasījumu performancē “Laika vilciens”.  Ieeja bez maksas.

Desmit jauni cilvēki, kas ikdienā apgūst dažādu mākslu disciplīnas, ir satikušies, lai īstenotu savu redzējumu par trimdas dzeju un latviešu dzejniekiem trimdā. Laika vilciena stāstu ir veidojušas Alise Zeidaka un Dārta Cīrule. Jaunā komponiste Agita Reķe ir radījusi performancei īpaši veidotu skaņu partitūru, savukārt scenogrāfiju un vizuālo noformējumu ir īstenojuši māksliniece Megija Jēkabsone un video mākslinieks Emīls Alps. Starp Laika vilciena pasažieriem un dzejas lasītājiem būs jaunieši, kas ikdienā darbojas dažādu teātru studijās un Latvijas Kultūras akadēmijas jaunie dramaturgi.

“Reizēm šķiet, ka trimdas tēma ir kā svešķermenis Latvijas vēsturē. Jā jau jā, tas taču ir par latviešiem (tātad mums pašiem!) – par tiem, kuri svešu varu dēļ bija spiesti pamest it visu un rast jaunu dzīvi svešumā. Tomēr viņi – tur svešumā dzīvojušie, augušie un dzimušie – šķiet sveši, tāli, neiepazīti. Mēs, palicēji, to droši vien pat nevaram apjaust, kā tas ir – pēkšņi būt prom, tikt izrautam no savas zemes –, tāpēc esam radījuši šo vilcienu. Tev ir biļete un izvēle – kāpt vai nekāpt šajā vilcienā,” komentē viena no idejas īstenotajām Alise Zeidaka.

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti