Dalies:

Mākslinieces Lindas Riņķes dzīve starp Latviju un Spāniju

Mākslinieces Lindas Riņķes dzīve starp Latviju un Spāniju
  • 10. Mar. 2019

Spānijā dzīvojošās mākslinieces Lindas Riņķes un Šķieneru ciema iedzīvotāju kopdarbs – ar mozaīku izlikta pietura – saņēmusi balvas “Kilograms kultūras 2018” godalgu nominācijā “Kultūrvieta”. Tā bija labākā dāvana Lindai dzimšanas dienā un reizē liels prieks un pagodinājums visiem, kas betona pieturu pārvērta mākslas darbā. Vairāk par šo ieceri, dzīvi starp Latviju un Spāniju, mākslniece stāsta LTV raidījumā "Aculiecinieks".

Lindu Riņķi ar vīru Serhio LTV noķēra Rīgas lidostā. Viņi atkal gatavi lidot uz Spāniju, kur patlaban mīt. Linda pati sevi sauc par Sprīdīti, pasaules apceļotāju. “Pēdējā laikā, kad mani piesaka, saka ceļotāja, rakstniece un māksliniece. Un tas ir, jā, mans sapnis. Viss ir sasniegts. Es pati 2012. gadā aizlaidu no Latvijas, nokļuvu Jaunzēlandē, kur iepazinos ar Serhio, un nu mēs mītam  starp Spāniju un Latviju, jo mēs mājās braucam ļoti bieži,” stāsta māksliniece. Un kāpēc Linda aizbrauca? “Tas nav nekāds apvainojums Latvijai, vienkārši bija sajūta, ka es neesmu īsti laimīga tajā vietā, kur es esmu. Centos dzīvot to pareizo dzīvi - vidusskola, augstskola, labs darbs, dzīvoklis. Un man jau tas viss arī bija, bet es emocionāli nejutos labi. Līdz es pateicu – piedodiet, man jādodas. Un kā Sprīdīte devos pasaulē...” stāsta Linda.

Lindas vīrs Sehio stāsta, ka abi satikušies Jaunzēlandē, kur viņš bija dārznieks mājā, kur Linda dzīvoja.” Sieva piebilst- tas bija kā romantiskajās filmās!

Lasītākās ziņas valstī

Runajot par iespējamo atgriešanos mājās,Latvijā, Linda LTV raidījumā "Aculiecinieks" stāsta: “Mums ir dažādi scenāriji! Viens scenārijs ir Spānija, kur sapņojam audzēt vīnogulājus, cits scenārijs – Latvija. Bet Serhio ir biologs, kurš pagaidām nemāk latviešu valodu. Ja kāds var piedāvāt biologam darbu, mēs jau rīt braucam šurp!” stāsta Linda. 

Skaties raidījumu šeit

Fotot/video: lr1.lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti